Вільне життя

Що шукають – і самі не знають

Делегацію Ради Європи в Крим таки допустили. Хоч і місцева “влада”, і влада російська, як, зрештою, всі окупанти, жодної “гласності” не люблять, відмовити було неможливо. Делегація, яку очолював швейцарський дипломат Жерар Штудман, складалася лише з чотирьох осіб. Та свою роботу виконала, остаточним результатом буде незалежний звіт про ситуацію з дотриманням прав людини на півострові.


Неважко здогадатися, що ні “влада” Криму, ні Москва не сподіваються в цьому документі похвали на свою адресу. І злість їхня на те, що роботу комісії не вдалося заблокувати, що європейці “забагато” побачили, зрозуміла. А ось чому цю злість вилили саме на кримських татар – тут уже важко щось збагнути.

Як тільки комісія поїхала, почалися масові обшуки. Підставою для “шмону” в приміщенні Ісламського культурного центру став донос про те, що організація, мовляв, “може здійснювати деструктивну діяльність і поширювати екстремістські матеріали”. Пояснення, відверто сказати, не особливо переконливе, та хоч якесь. А ось про причини обшуків у помешканнях кримських татар узагалі ніхто нічого не каже. Силовики чинять безчинства в Джанкойському, Ленінському районах півострова. Хоч щось допитатися в них намагаються і власники будинків, куди вриваються силовики й де перевертають усе догори дном, і активісти меджлісу кримськотатарського народу, зокрема перший заступник голови Нариман Джелял, координатор комітету із захисту прав кримських татар Ескендер Барієв. Та ніякої відповіді не отримують. Мабуть, ті, що в будинки вриваються, і самі не знають, що там шукають.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини