Вільне життя

Які ягідники ростуть у тіні?

Плодові дерева і дачний будиночок дають тінь, закриваючи від сонця корисну площу. А так хочеться використовувати ділянку з максимальною користю. Підкажіть, які ягідні культури можуть переносити тінь або півтінь.
Г. ОСАДЧУК.
м. Тернопіль.


Питання досить поширене. Адже практично всі рослини, які садівники-любителі висаджують на присадибних ділянках, є сонцелюбними. Багато з них просто не можуть рости і розвиватися без яскравого сонячного світла. Але на будь-якій дачі завжди знайдеться місце, куди сонце заглядає досить рідко. Це ділянки, розташовані під кроною плодових дерев, біля парканів або з північного боку будинку.

Звичайно, помідори чи огірки там висаджувати не можна. Але деякі рослини добре ставляться до відсутності сонця і дають хороші врожаї.

Сонцелюбні смородину, порічки, айву японську або суницю в тіні садити не треба. У цьому разі врожай буде дуже маленький, а самі ягоди дрібними і кислими. Хоча, якщо міжряддя в плодовому саду дозволяє, тобто досить широке для закладання грядок суниці, то не дуже густа, розсіяна тінь від яблунь або черешень може бути навіть корисною для захисту кущів від активних сонячних променів. У цьому разі тінь дерев виконує роль сонцезахисної сітки.

Що стосується інших ягідних культур, то в півтіні можуть рости тільки ті рослини, які в природному середовищі (у лісі) розташовані в нижньому ярусі (калина, чорноплідна горобина, жимолость їстівна). Добре переносить півтінь і шипшина. А вільне місце вздовж паркану краще залишити для висаджування малини. Таким чином, навіть затінені ділянки дачі можуть приносити користь.

За матеріалами інтернет-джерел

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини