Вільне життя

Як виростити добру розсаду

Відпочинок у городників дуже короткий. Уже у лютому можна купувати насіння для висіву на розсаду. Найоптимальнішим терміном посіву насіння на розсаду є друга половина березня. Якщо посіяти раніше, рослини переростуть свою визначену фазу і сильно витягнуться. Розсада стане дуже тоненькою, витягнутою, низької якості, буде хворіти і гірше приживатиметься при пересаджуванні.


Грунт краще придбати вже готовий, наприклад, «універсальний», тому що молоде коріння розсади потребує більш розпушених і менш щільних грунтів, ніж дорослі рослини.

Висівати насіння можна у касети, торф’яні таблетки або безпосередньо у грунт. При посіві спочатку потрібно полити грунт, щоб він просів, тоді розкласти насіння і зверху присипати вологим грунтом. Так будуть створені ідеальні умови для проростання — знизу до насіння буде надходити волога, а зверху повітря. Оптимальна глибина загортання насіння — 1—1,5 см.

Оскільки світло і тепло — основні умови успішного вирощування розсади, ящик з посівами слід поставити в тепле місце (температура 25—27°С). Розсаду на підвіконня виставляють тільки тоді, коли зійде більше половини насіння.

Сходи пасльонових з’являються на 6—8-й день, огірків — на 4—5-й. Поливати рослини потрібно щодня, оприскуючи грунт з пульверизатора теплою водою. Для загартування розсаду слід виносити вдень на відкрите повітря, поступово збільшуючи час. Але найголовніше при вирощуванні розсади — не створювати сприятливих умов для появи грибків. Щоб уникнути такої хвороби, як чорна ніжка, варто не загущувати, не переливати розсаду, частіше провітрювати, але при цьому не створювати протягів і переохолоджень.

І ще при вирощуванні розсади в домашніх умовах необхідно уникати сусідства її з кімнатними рослинами, які можуть бути джерелами таких шкідників, як павутинний кліщ, тля, трипс, білокрилка. Якщо дотримуватися цих простих правил, розсада буде рости здоровою і міцною.

Кого зацікавила ця тема, у відділі сільськогосподарської літератури обласної універсальної наукової бібліотеки діє книжкова виставка, де представлені різноманітні журнали та книги з детальною інформацією.

Тож завітайте до нас.

Валентина СКОРЕНЬКА,
бібліотекар відділу сільськогосподарської літератури ТОУНБ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини