Вільне життя

І ніхто його не спам’ятає?

Загроза відкритої війни РФ проти нашої держави більша, ніж торік. Про це заявив Президент України Петро Порошенко. Тезу підтвердив вагомими аргументами. Не виконуються Мінські угоди. Ось недавно представники моніторингової місії ОБСЄ отримали докази того, що забороненого озброєння — танків, зенітних установок повно в Стахановому, Макіївці, Донецьку, Мануйлівці. При цьому РФ постійно посилює свою присутність на окупованих територіях. На сьогодні там близько восьми тисяч російських солдатів. А на російській території, біля самого кордону з Україною, з’являються все нові військові бази, не припиняються маневри.


Жити поруч з оскаженілим сусідом — означає перебувати в постійній напрузі. Така доля України. Але не мають спокою і ті, хто від Росії за тисячі кілометрів. Командувач військово-морських сил НАТО Клайв Джонстон з тривогою заявив, що підводний фронт РФ розгорнув таку оперативну діяльність, яка спостерігалася в часи холодної війни. При цьому Росія має тепер досконаліші субмарини. «Вони можуть працювати на більш далеких відстанях, вони мають більш досконалі системи і свободу дій», — констатують у НАТО. Ну гаразд, можуть, то можуть. Але що ті човни шукають біля берегів суверенних держав і при цьому підходять туди щораз ближче? Джонстон наголосив, що все це, можливо, і не турбувало б НАТО, «якщо би ми знали правила гри, чому вони проводять розгортання… ми не розуміємо, які стратегічні й оперативні цілі Росії». Так, «умом Россію нє понять» — і від цього людство в тривозі.

У світі досягли високого рівня життя, соціального захисту. Впровадили демократичні принципи. Жити б людям, отримувати насолоду від безбідного, мирного та спокійного життя. Дивитися впевнено в майбутнє, знати, що ніколи не вибухне третя світова, не литиметься людська кров. Але далеко від їхніх кордонів є Кремль, а в ньому — той, хто не дає світові жити спокійно. І ніхто його не спам’ятає?

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини