Вільне життя

Андрій Пантюх і його п’ять етапів створення музики

Андрій Пантюх – колишній учасник проекту «Голос країни-5». Після телевізійного старту він продовжив музичну кар’єру, створивши гурт «MOSТИ».

У нього Андрій (гітара, вокал) пише і виконує композиції разом зі своїм колегою Глібом Івановим (віолончель). Нині говоримо з музикантом про творчий процес.

«Музика – це якась неймовірна суміш нот, яка здатна нас переносити у зовсім інший, незвіданий світ, – каже Андрій Пантюх. – Як і кожен процес, створення музики має певні етапи. Для себе я визначив наступні: «Джерело», «Земля і Вода», «Дозрівання», «Плід», «Синтез і народження».

Етап перший: «Джерело».

Це певна подія чи епізод у моєму житті. Або ж подія, яка не стосується мене безпосередньо, однак матиме певний вплив. відображення в моїх думках.

Етап другий: «Земля» і «Вода»

Залежно від сили впливу таких подій вони можуть дати поштовх для написання твору. Це свого роду «зерно», посаджене в «суху землю». Якщо моя свідомість, підсвідомість готові до усвідомлення й аналізу, «зерно» починає проростати. Я називаю це «вологою площею». Якщо ж готовності немає, то цьому «зерну» потрібна «вода».

Марсель Пруст писав, що істинно ми проживаєм моменти нашого життя лиш тоді, коли вони вже пережиті, і проживаємо їх знову, натрапляючи на «знаки», які повертають нас у той відрізок часу і простору, в якому ці моменти відбувалися.

Для мене ці знаки і є «водою». На їхній основі з’являється моя духовність.

Етап третій: «Дозрівання»

Думки, аналіз події…

Етап четвертий: «Плід»

Він є результатом роздумів й аналізу. Я бачу його форму, відчуваю, яким він має бути, тобто маю в уяві готовий образ свого майбутнього творіння.

Етап п’ятий і останній: «Синтез» і «Народження»

Тоді з’єдную всі усі відчуття та уявлення в єдине ціле і перетворюю у слова та мелодію. Ось так і народжується музика».

Записала Леся ЯСНІЦЬКА,

студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з архіву Андрія Пантюха

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини