Вільне життя

Безпліддя — не вирок!

Радість батьківства — дар. Але, на превеликий жаль, не кожній жінці дано стати мамою, не кожному чоловікові — татом. Усе частіше молоді пари стикаються з проблемою непліддя або з труднощами зачаття дитини. Проте, як стверджують спеціалісти, опускати руки тим, кому ставлять невтішний діагноз, не варто, адже боротьба за батьківство має цінну винагороду.

Сьогодні діагнозом «безпліддя» здивувати важко. Численні пари роками намагаються зачати дитину або ж стимулювати це медикаментозно. Проте проблемі можна запобігти, адже до хвороб, що впливають на дітонародження, часто призводять зовнішні впливи, убезпечити себе від яких майбутні батьки можуть. Спеціалісти стверджують, що безпліддя — не вирок, якщо воно не викликане серйозними аномаліями розвитку статевих органів. Після звернення до спеціалізованих закладів пару обстежують протягом трьох місяців, встановлюють діагноз і після цього складають програму лікування.

Вважається: якщо пара рік живе статевим життям без застосування контрацептивних засобів і при цьому жінка не вагітніє, то треба звертатися в лікувальні заклади.

Не варто думати, що безпліддя — жіноча проблема, бо статистика свідчить, що причиною майже третини неплідних пар стають чоловічі проблеми. Спричиняють їх численні фактори, серед яких: сидячий спосіб життя, нерегулярне статеве життя, нераціональне лікування антибіотиками, перенесені травми та інфекційні хвороби. Жінки ж страждають хворобою через фізіологічні відхилення у роботі статевих органів, ендокринної системи, раннє статеве життя, аборти тощо. Проте причини хвороби інколи з’ясувати неможливо. Близько 10% випадків неплідності лікарі діагностувати не можуть, оскільки усі дослідження як чоловічого, так і жіночого здоров’я в нормі, а вагітність не настає.

Популярною причиною, що провокує репродуктивні проблеми, є брак сексуального виховання у сім’ї. Поки батьки не можуть вільно поговорити із власними дітьми про статеві стосунки, менструальний цикл та інші інтимні питання, доти на позитивну динаміку плідності сподіватися не варто. Адже трапляються випадки, коли до лікувальних закладів звертаються люди зрілого віку, непоінформовані щодо найпростіших питань статевого здоров’я та виховання.

Як зазначає головний позаштатний репродуктолог департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Павло Кашуба, безпліддю краще запобігти, ніж лікувати його.

— З метою запобігання неплідності варто передусім звертати увагу на початок менструального циклу, — зазначає Павло Володимирович. — Для нашої географічної широти характерний початок менструації в дівчаток у віці 13—14 років. Також варто утриматися від ранніх статевих стосунків, вести здоровий спосіб життя. Якщо подружжя вирішило стати батьками, раджу йому пройти спеціальну підготовку: щонайменше протягом трьох місяців до зачаття обмежити прийом спиртного, не курити, нормалізувати харчування. Рекомендується приймати фолієву кислоту. Не завадить парі пройти обстеження на TORCH-інфекції, а також обмежити себе від шкідливого впливу телефону, комп’ютера, мікрохвильової печі. І тоді люди впевнено зможуть сказати, що зробили все, аби відчути під серцем дитя.

Отже, вчасне діагностування причини безпліддя і правильне лікування здатні подарувати щастя батьківства багатьом парам. Водночас усім треба пам’ятати, що нерідко ми самі шкодимо собі та своїм майбутнім дітям.

Ірина ПИСКУР,
студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини