Вільне життя

Ви запитували на семінарах

Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування. Чи має він право включити у витрати в декларації про майновий стан і доходи витрати на придбання ліцензії?


Ні, витрати на придбання ліцензії не включаються до витрат при поданні декларації, так як це не передбачено статтею 177 Податкового кодексу, яка регламентує порядок визначення витрат при здійсненні підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування.

Чи сплачують військовий збір платники єдиного податку ІІ та ІІІ групи?
Чинним законодавством не передбачено сплати військового збору з отриманих доходів підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування. Вони зобов’язані нараховувати, утримувати та перераховувати такий збір тільки із зарплати найманих ними працівників.

Мати подарувала квартиру дочці в кінці 2015 року. В нотаріуса заплатила всі податки, а щодо військового збору сказали порадитись в податковій. Його потрібно платити?
Якщо дарунок отриманий від матері, то ні податку на доходи фізичних осіб, ні військового збору платити не потрібно, так як дохід отримано від члена сім’ї першого ступеня споріднення. А відповідно до Податкового кодексу така спадщина оподатковується за нульовою ставкою, а отже й немає бази для нарахування військового збору. А суми, які Ви сплатили у нотаріуса, мабуть, були не податком, а платою за нотаріальні послуги.

Якщо фізична особа виконує роботи за договором цивільно-правового характеру та, при цьому, це ще є її основним місцем роботи, то чи потрібно робити доплату до мінімальної заробітної плати?
Якщо працівник виконує роботу за цивільно-правовим договором та для нього це є основним місцем роботи, то до загальної бази нарахування єдиного внеску за місяць включається як заробітна плата (дохід), так і сума винагороди за цивільно-правовим договором і тільки потім здійснюється порівняння із сумою мінімальної заробітної плати за місяць.

Підприємство на загальній системі оподаткування. У 2015 році ним було виплачено дивіденди фізичній особі, податок на доходи у розмірі 5% – нараховано і перераховано до бюджету. Чи включається сума дивідендів у річний перерахунок по податку на доходи за 2015 рік?
Так, ця сума включається до річного перерахунку, але тільки для визначення межі 10 мінімальних зарплат, щоб правильно визначити ставку та вирахувати суму податку (15% чи 20%), а на податкову соціальну пільгу це не впливає.

Працівник є інвалідом ІІ групи, з 20 числа поточного місяця йому змінено ІІ групу інвалідності на ІІІ групу. Яку податкову соціальну пільгу слід застосовувати в поточному місяці – 150% чи 100%?
У цьому випадку, до зарплати за поточний місяць слід застосувати ще підвищену пільгу у розмірі 150%. Надання податкової соціальної пільги, передбаченої статтею 169 ПКУ, тобто 150%, зокрема інвалідам ІІ групи, припиняється з податкового місяця, що настає за місяцем, у якому платник податку втрачає статус, визначений у цій статті.

Чи повертається частина грошей громадянинові за оплату навчання дитини? В якому розмірі?
Так, частина податку на доходи, утриманого із заробітної плати працівника, (приблизно 15%), якщо він сплачував кошти на користь закладів освіти для навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення, може бути повернута, у випадку використання права на податкову знижку. Для цього необхідно звернутися до податкового органу та подати декларацію про майновий стан і доходи, а також, для пришвидшення перевірки декларації – підтверджуючі документи про понесені витрати та довідку про нараховану Вам заробітну плату й утримані податки (збори) за звітний рік. Термін подання такої декларації – до 31 грудня.

Підприємець має одного найманого працівника. Заробітню плату виплачує один раз в місяць, відрахування і податки сплачуються кожного місяця, до 15 числа, авансові платежі не здійснює. Чи так правильно?
Відповідно до Кодексу Законів про працю виплата заробітної плати повинна проводитись двічі на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів. Ця умова підлягає безумовному виконанню, незалежно від згоди працівника отримувати заробітну плату один раз на місяць.

Дохід підприємця, який перебуває на ІІІ групі єдиного податку склав за 2015 рік – 785 620 грн. На власний розрахунковий рахунок в січні 2015 підприємцем внесено кошти в сумі 30 000 грн. Чи ці кошти підлягають оподаткуванню?
Якщо ці кошти були внесені на розрахунковий рахунок в січні 2015 року, то підлягають оподаткуванню за результатами 2015 року. Відповідно до чинного законодавства – власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.

Підприємство надає податкову соціальну пільгу матері, яка виховує двох дітей віком до 14 років та виховує їх без батька. Чи можна до цієї пільги ще добавити загальну пільгу – 689 грн?
У даному випадку необхідно надати пільгу у розмірі 150 % на кожну дитину за умови, що заробітна плата працівниці не перевищує 3860 грн. «Звичайна» пільга – 689 грн, в цьому випадку, добавлятись не буде.

Чи потрібно у 2016 році доплачувати до мінімального розміру суми єдиного внеску із заробітної плати не за основним місцем роботи?
Обов’язок нарахування єдиного внеску із суми зарплати, не нижчої за мінімальну, залишився й у 2016 році. Однак, такі вимоги не застосовуються до заробітної плати з джерела не за основним місцем роботи.

Чи потрібно здавати розрахунок 1ДФ, якщо підприємець орендує приміщення в юридичної особи та оплачую оренду через банк?
Ні, не потрібно. Розрахунок 1ДФ призначений для відображення сум, нарахованих на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.

Якщо платник на загальній системі оподаткування не отримав чистого доходу в трьох місяцях його діяльності, чи повинен він в додатку 5 таб. 1 звіту з єдиного внеску у тих місяцях відображати суму мінімального соціального внеску?
В місяцях, у яких дохід не отримувався (на підставі даних книги обліку доходів і витрат) у графах додатку 5 таблиці 1 проставляється прочерк. А у графі 2 таблиці 1 додатку 5 до звіту з єдиного внеску сума чистого доходу (прибутку), в рядках календарних місяців зазначається як середньомісячний річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку) на кількість календарних місяців, протягом яких він отриманий. При цьому, сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід.

Чи є обов’язковою індексація зарплати?
Індексацію слідує проводити обов’язково. Це закріплено у статті 95 Кодексу законів про працю, а нюанси її проведення розписані в Порядку проведення індексації № 1078 від 17.07.03р.

Чи подається річна декларація, якщо громадянин отримав спадщину від члена сім’ї першого ступеня споріднення?
Ні, не подається. Якщо спадщина отримана від члена сім`ї першого ступеня споріднення, то й немає обов’язку подання декларації.

За інформацією щодо проведення тематичних семінарів та інших аналогічних заходів – слідкуйте на суб-сайті ГУ ДФС у Тернопільській області, у ЗМІ та соціальній мережі – Facebook (Тернопільська ОДПІ – https://www.facebook.com/Тернопільська-ОДПІ-437913149745577/).

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини