Вільне життя

Грабіжники з посвідченнями

Російська ФСБ, звісно, не могла офіційно відкрити своє управління в Донецьку. То було б порушенням геть усіх засад конспірації, до того ж викликало б додатковий шквал критики з боку Заходу. Тому в окупованому українському місті придумали таке собі «Міністерство державної безпеки ДНР». Та було б нечуваною наївністю вважати, що місцеві бойовики враз стали професійними «чекістами» й працюють у цьому «міністерстві». Ні, посади там займають ті ж таки феесбешники, але для прикриття їм «намалювали» посвідчення «МДБ ДНР».

Удома, тобто в Росії, працівники ФСБ, хоч мають широкі права, все ж мусять тримати себе в певних рамках. А в Донецьку які для них обмеження можуть бути? Окупант є окупант: творить, що хоче, і ніхто йому нічого не заборонить.

Як повідомила через ЗМІ наша розвідка, цю істину переконливо довів офіцер Федеральної служби безпеки Андреєв, який тимчасово став «полковником МДБ ДНР». У містечку Новоазовську він спробував, як вульгарний злодюга, викрасти приватний автомобіль. Затримали його місцеві мешканці, «сили правопорядку» навряд чи наважилися перешкодити нападнику з посвідченням «МДБ». Але сподіватися, що злодій такого рангу понесе серйозне покарання, звісно ж, не варто.

Московський режисер Олексій Смирнов, мабуть, дотепер насміхається над петербурзьким актором Михайлом Пореченковим. Ну що доброго зробив той кіношник, приїхавши на Донбас? Постріляв у сторону укрів. За це низка країн оголосила його персоною нон-грата, в Україні зняті з екрану фільми з його участю. А користь яку з цього має? Тільки й того, що побачили ці кадри в Кремлі та й похвалили актора.

Сам же Олексій Смирнов використав ситуацію на Донбасі інакше. На певний час із режисера «задєлался» він «комбатом» так званого гуманітарного батальйону «Ангел». Цей підрозділ буцімто займається моніторингом ситуації на окупованій українській території, дивиться, чого тут особливо гостро бракує, і привозить гуманітарну допомогу. Але така функція — тільки про людське око. Недавно до зубів озброєні «ангелики» Смирнова в Донецьку напали на торговий центр, поранили охоронника й поцупили гроші — десь так до п’ятнадцяти мільйонів російських рублів. То вам не моральне задоволення, яке отримав від свого вибрику Пореченков, а цілком матеріальне.

Щоправда, цього разу виникли ускладнення. В «ДНР» здогадалися, де шукати грабіжників. «Комбата» навіть затримали й нагнали на нього трохи страху. Смирнов написав на своїй сторінці в Інтернеті щось на зразок прощального послання: «Друзі, якщо батальйон «Ангел» не вийде на зв’язок протягом двох днів, то вважайте, що ми назавжди розчинилися на просторах Новоросії». Але режисер із бандитськими «талантами» ще й продемонстрував своє вміння ділитися. Відразу ж після його затримання інший батальйон бойовиків, той, яким командує відомий «Гіві», отримав зарплату за два місяці. І Смирнова відпустили — для початку на підписку про невиїзд, а далі, нема сумніву, «відбілять» його зовсім.

Ось такий трафунок стався в «ДНР». Нічого дивного, нічого особливого. І грабують тут часто, і грабіжників на волю випускають. Дивуватися можна б хіба одному: як же грабіжники наважилися дати своїй банді назву «Ангел». Але й цьому можна знайти пояснення. Мабуть, за канонами «патріархату Гундяєва» таке допускається.

М. АНТОНЮК

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини