Вільне життя

Гуляй, душа «партєйная»

Весна на носі, а в мене кутя на думці. Прийшли колись москалі на наші землі. Їсти в народу позичали-відбирали регулярно, а раз на Різдвяні свята натрапили на кутю.

Один салдатик допався до величезної миски запашної страви, заправленої медом і горіхами, то злопав добру половину. Але ж кутя — то страва гонорова. Вимагає, аби її їли вміло, обережно і з пошаною, а не хав-хав. Ото хлопа як кишки скрутили, то бідака аж посинів. Качається по підлозі перед господарями та все прибалікує: «Кутя-матушка! Или рознеси, или пронеси».

Не знаю, чим там сі скінчила тая оказія, але науку винесли люди після того добру. До будь-якої страви треба з пошаною ставитися. А тим більше — до святочної. Якось по телевізору показували, як їден «губернатор» на майдані навіть шапки не скинув, коли йому кутю подавали їсти. Налигався досхочу страви, а її не пошанував. Якби ж то мороз страшний був — друге діло. Боїться чиновник, аби мізки керувати областю не відмерзли (хоча чому там відмерзати). А то ж нє — стоять навколо здорового дядька молоденькі дівчата-журналістки й учасники різдвяної дефіляди, вітер волоссям грає — і їм не зимно. А дядькові загартованому зимно. Але най там. У нас нинька як при владі, а ще з партквитком біло-голубим, то не то, що народні звичаї не шанують, неписані, а закони, писані чорним по білому. Розчавив людину машиною — і при посаді, розікрав державні мільйони — і при посаді, підробив документи — і при посаді. Гуляй, душа «партєйная»…

Але що то мене в такий час на політику тягне. Давайте ліпше про кухню і про свята. Ото маю файного рецепта капустяних налисників від газдині Ярослави Ружило. Вона мешкає в одному зі «смачних» сіл нашої файної області, а саме Капустинцях Чортківського району.

Вибиваєте три яйця, вливаєте до півлітра сирого молока, сиплете пучку солі, калатаєте, а тоді додаєте муки капку. Опісля капусту (можете брати свіжу, квашену або тушену — як вам на жолудок ліпше ляже) промелюєте на м’ясорубці. Можете взяти зо дві пригорщі тої капусти. Тоді через м’ясорубку пропускаєте до півлітра тушених грибів. Мастику файно перемішуєте, солите, перчите, можна навіть трошка додати хмелів-сунелів для того, аби ще ліпший запах був. А тоді перемащуєте налисники. Можете до них зварити розсолу і — смачного!

Ваш пан ЮЗЕК

Ілюстрація Миколи  ПИЛИПОВИЧА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини