Вільне життя

Давно пора підвищувати орендну плату за паї

Я — давній передплатник вашої газети і читаю її від рядка до рядка. Мене, як, думаю, і багатьох власників земельних паїв, вразив виступ орендарів, їхні акції під Верховною Радою та перекриття трас проти введення (часткового) ПДВ на сільськогосподарське виробництво.

Вони виступали не за нас — власників земельних паїв, а проти того, щоб утратити частину своїх надприбутків. Сам зібрав 70 — 80 цнт, а нам платить 5 цнт зерна наполовину з половою. Хіба це справедливо? Скажіть, будь ласка, в якій державі світу платять п’ять відсотків за оренду землі? Вони на нашій землі стали мільйонерами! Їздять на дорогих машинах, набудували собі, своїм дітям величезні будинки, але не в своїх селах, а в містах. Уже й онукам купують квартири у великих містах. А нам — власникам паїв — по 5 цнт зерна… Причому всі платять однаково, але врожаї збирають різні. То чому має бути однакова плата? Бо домовляються між собою.

Наведу приклад. Знаю одного, так званого, фермера, який має в оренді небагато — 300 га землі. За цей час купив собі машину «Тойоту» за 50 тисяч доларів, трьом дітям по машині, купив будинок у Чорткові, трактор, комбайн. Це за десять років орендарювання. А що казати про тих, які мають по 5 тисяч га? Мільйонери! Вони видають себе за доброчинників, що нібито утримують село. Зі своїх мільйонів дасть на садочок чи на школу кілька тисяч, і відразу в газеті йому з’являється подяка від цих колективів: дивіться, люди, який я великий меценат.

Коли адміністрація району оголосила конкурс на оренду землі, що за межами населених пунктів, то орендарі готові були брати її й платити за оренду 10—15 відсотків. Значить, такі умови їм вигідні. А нам, селянам, — 5% і 949 грн пенсії. Живіть або вмирайте!

Така ситуація на селі, шановні читачі.

Давно пора підвищувати орендну плату за земельні паї й позбавляти надприбутків сучасних латифундистів. Держава їм погашала кредити, давала кошти на підтримку тваринництва, садівництва. А з державою поділитися, щоб були кошти для бідних пенсіонерів, то йдуть перекривати дороги. Ганьба!

Я думаю, що більшість пайовиків мене підтримає на 100 відсотків.

М. ДМИТРУК

Чортківський район

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини