Вільне життя

Данина стрілецькій славі

У Тернополі вийшло друком третє, доповнене видання нарисів з історії українського січового стрілецтва та Української галицької армії «За волю й славу України» авторства Миколи Лазаровича, Богдана Мельничука та Романа Матейка.


У книжці, присвяченій 100-річчю боротьби легіону УСС проти російських загарбників, «на основі архівних документів і найновіших досліджень проаналізовано основні принципи формування та умови організації легіону Українських січових стрільців під час Першої світової війни, його завдання, особовий склад, участь у бойових діях. Відтворено також інші героїчні й трагічні сторінки нашої історії: виникнення Західно-Української Народної Республіки, бойовий шлях її збройних сил — Української галицької армії».

Із 320 сторінок книжки 163 становлять додатки. Це поіменний список уродженців Тернопілля, котрі в роки Першої світової служили в легіоні УСС, та громадських діячів краю періоду національно-визвольних змагань 1914—1921 років; відомості про першу й другу російські окупації Тернопільщини під час світової війни 1914—1918 та 1916—1917 років; про Тернопіль як столицю ЗУНР. Є в додатках і добірка стрілецького гумору, і перелік літератури з теми.

Видання проілюстроване документальними світлинами, зображеннями медалів, нагрудних знаків, кокард, а також поштівок, які видавала «Пресова квартира УСС».

Мирослав САЛКО

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини