Вільне життя

Детальніше про податок на нерухоме майно

Громадянин успадкував будинок в селі площею понад 120 кв м, однак, не придатний для проживання. Чи повинен він сплачувати податок на нерухоме майно?

Відповідно до Податкового кодексу не є об’єктом оподаткування житлова нерухомість, якщо вона не придатна для проживання й визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної чи міської ради.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР, рішення стосовно непридатності житлового будинку для проживання (в тому числі у зв’язку з аварійним станом конструктивних елементів), про використання непридатного для проживання житлового будинку з іншою метою (переведення у нежитловий фонд) або про знесення цього будинку ухвалює відповідна місцева рада на підставі висновку комісії.

Виходячи з вищезазначеного, якщо у громадянина є відповідне рішення сільської ради, то податок на нерухоме майно за такий успадкований будинок – сплачувати не потрібно.

Детальніші консультації стосовно даного питання можна отримати у Центрі обслуговування платників (ЦОП) за адресою: вул. Білецька, 1 та за телефоном: 43-46-10. Тернопільська ОДПІ також нагадує, що до 1 травня 2016 року триває кампанія декларування доходів громадянами за 2015 рік. Консультації, тренінги, надання практичної допомоги у ЦОПі, телефони для довідок: 43-46-10, 43-46-46.

Відділ організації роботи Тернопільської ОДПІ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини