Вільне життя

Диво-художник завойовує столицю

Три персональні виставки у столиці для тринадцятирічного  художника, погодьтеся, вагомо. А саме такі здобутки в активі тернополянина Павла Шачка. Цими днями у Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася персональна виставка художника «Мій Шевченко» та його вчителя Миколи Дмітруха «Від учителя до учня». До речі, на відкритті експозиції зауважили — вперше в цьому музеї презентують роботи митця такої вікової категорії. 

Підкорення столиці розпочалося з перемоги в конкурсі «Диво-дитина 2015», де Павла визнали найтворчішою дитиною України. Там його помітила заступник директора благодійного фонду «Президентський фонд Леоніда Кучми» Тетяна Мельник. Відтак відбулася експозиція у приміщенні фонду, потім — у Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького. І ось тепер — у приміщенні однієї з найповажніших культурних інституцій України.

12206
Павло Шачко малює з натури чи уяви акриловими фарбами на доволі великоформатних полотнах. Мистецтвознавець Наталія Собкович відзначила: «…емоції виплескує на полотна яскравим калейдоскопом барв, мазків, відчуттів. Він використовує акрилові фарби, які найбільше підходять для його творчого темпераменту і односеансного малювання. Живописні роботи Павла вирізняються з-поміж інших свіжістю, легкістю, невимушеністю, вродженим відчуттям гармонії — саме тим, чого прагнуть досягнути художники впродовж усього творчого шляху. На роботах Павла — міські вулиці, що втікають з перспективою у глибину полотна, настроєві заміські краєвиди, романтичні вітрильники — те, що бачать його пильні очі і малює чиста душа».

IMG_5654_1
Малює Павло змалечку. Його мама пані Наталія пригадує: ще вихователька у дитячому садку звернула увагу на його незвичну манеру творчості. Потім хлопець навчався у школі народних ремесел. Тепер — у художній школі, де його вчить Микола Дмітрух. Він відзначає, що Павло виріс зі свого віку.

— Це дивує мене та людей, котрі розуміються на мистецтві. Павло не копіює чужі роботи та не імітує когось. У нього виробився свій почерк. Він сильний колорист — його роботи свіжі, динамічні, на високому технічному рівні. Це художник, на якого покладаємо великі надії. За всі роки, що працюю в школі, не можу пригадати такого яскравого таланту, — каже Микола Дмітрух.

IMG_5668_1
Вчитель наголошує, що в Павла вже сформувався доробок, який представляє його захоплення, манеру малювання. «Павло відбувся як художник. Хоча митці ще дивляться на нього, як на дитину. Треба вникнути в його творчість і побачити в ньому дорослого художника», — переконаний наставник.

Павла Шачка всіляко підтримують батьки. Та й самі вони люди творчі, до речі, молодша сестричка художника теж добре малює. Павло не дуже говіркий, але любить активно проводити час, захоплюється футболом. Працює лише тоді, коли є натхнення, картину створює одразу, тому його роботи цілісні, емоційні, сповнені енергії та руху.

Фото із сайту Національного музею Тараса Шевченка

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини