Вільне життя

Доглядаємо за кроленятами

Кролівників-початківців іноді шокує факт поїдання кролематками новонароджених. Це, хоча й рідко, трапляється через порушення мінерально-вітамінного харчування. Звичайно, таких самок вибраковують, але щоб цього не допускати, необхідно забезпечити і самку, і приплід усім необхідним. Узимку, наприклад, за 2—3 дні до окролу бажано перевірити гніздо та за потреби допомогти молодим самкам утеплити його, вискубуючи пух і встеляючи ним гніздо для кроленят. Дорослі кролиці це роблять самі.

У перші 20 днів життя малята швидко набирають вагу завдяки великій поживній цінності материнського молока, що містить до 15% білка, 10—20% жиру, 2% цукру, 2,5% мінеральних солей.

І якщо при народженні кроленята важать 40—90 г, то вже через 6 днів їх вага подвоюється, а до місячного віку збільшується приблизно в 10 разів. Молоко кролиці не можна замінити ніяким кормом.

Приблизно на 11-й день у кроленят відкриваються очі, на 20-й — вони виходять із гнізда і починають поїдати корми, які дають дорослим. У цей період треба стежити за режимом харчування та меню. Узимку зазвичай згодовують пророщене зерно по 10—20 г на кроленя на добу, а також дають антибіотики — біоміцин, тераміцин до 0,5 мг. Щоб антибіотики не руйнувалися, їх не рекомендується додавати до гарячих кормів або силосу.

Відлучають добре розвинених кроленят від маток у віці 30 днів, а слабких — у 40—50. Під дорослими самками з гарною молочністю залишають 8—9 кроленят, під молодими — 5—6, інших поміщають під маток-годувальниць. Прийомних кроленят обтирають пухом, узятим із чужого гнізда, а потім кладуть у середину випорожнень матки-годувальниці (для цього її ненадовго забирають із клітки). Різниця у віці між рідними й підсадженими під матку кроленятами не повинна перевищувати 3— 4 дні.

Відсадженим кроленятам дають високопоживні та легкозасвоювані корми: гарне вітамінне сіно бобових і бобово-злакових культур, овес, варену картоплю з додаванням пшеничних висівок і кухонної солі, червону моркву, м’ясо-кісткове та рибне борошно. Узимку в їхній раціон включають до 45% концентратів, 10—20% силосу, 15% коренеплодів і 20% бобово-злакового сіна. При нестачі в кормах кальцію та фосфору раціон молодняку до 60-денного віку доповнюють кістковим борошном або попелом по 0,5 г, у наступному місяці — по 2 г і до кінця вирощування — по 3 г на голову на добу.

Відсадженим від маток кроленятам згодовують по 35 г, а до кінця вирощування 100 г концентратів на голову на добу.

До окролу й після нього в клітках у маток постійно має бути чиста вода.

О. ГНАТКО

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини