Вільне життя

Дослідження: ожиріння удвічі збільшує ризик розвитку раку

Американські вчені встановили, як ожиріння, спричинене надмірним вживанням жирної їжі, впливає на розвиток раку товстої кишки. Про це в п’ятницю, 4 березня, пише N+1 з посиланням на дослідження, опубліковані в Nature. 

Вчені під керівництвом співробітників Гарвардського університету і Массачусетського технологічного інституту, протягом 9 — 14 місяців годували мишей висококалорійною їжею, де вміст жиру перевищував 60 відсотків. В результаті, це призвело до ожиріння. Після цього вчені вивчили кишкові стовбурові клітини мишей, з яких розвиваються передракові аденоматозні пошкодження.

З’ясувалося, що жирна їжа підвищує число кишкових стовбурових клітин в два рази, а також підвищує їх регенеративну активність. Отримані дані говорять про те, що жирна їжа дійсно активізує рецептори в кишкових стовбурових клітинах і в прогениторних клітинах, що призводить до їх розвитку. Однак, як пише N+1, поки невідомо, чи задіяний такий механізм у розвитку пухлин при ожирінні, не пов’язаному з підвищеним споживанням жирної їжі.

Фото з вільних джерел

Джерело: Надзвичайні новини

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини