Вільне життя

Завод – без світла, армія – без військового замовлення

В Державному науково-технічному підприємстві «Промінь» б’ють на сполох: 22 березня енергетики обіцяють відключити завод від електропостачання за борги. Дивина в іншому: «Тернопільобленерго» не прийняло проплату.

За словами керівника підприємства Тараса Білана, завод проплачував за електроенергію на підставі тристоронніх угод. «Такі договори ВАТ «Тернопільобленерго» заключає з багатьма суб’єктами господарської діяльності. 2 березня представник Юхимця (директор «Тернопільобленерго» – Авт.) телефонує до нашого головного бухгалтера і каже – ми з вами більше не будемо співпрацювати по тристоронніх угодах, і заключати таку угоду не будемо. Я кажу – поясніть, будь ласка, письмово, чому ні. Вони кажуть – ми вам писати нічого не будемо, 22 числа готуйтеся, ми відключаємо електропостачання.

4 березня ми перерахували необхідну суму за електроенергію. В обленерго кошти нам повернули, а 15 березня без усіляких пояснень виставили рахунок щодо заборгованості на понад 42 тисячі гривень. В суд зараз звертися неможливо та й буде пізно. А в разі зриву замовлення штрафні санкції для підприємства становлять 50 відсотків від вартості замовлення. Це призведе до зупинки «Променя» і знищення заводу».

Як наголошує Тарас Білан, причина може критися в тому, що завод вдалося поставити на ноги після тривалого занепаду і розкрадання майна попереднім керівництвом. «Призначав директорів Державний концерт «Укроборонпром», – каже співрозмовник. – Я був на співбесіді, мені дали на півроку випробувальний термін. А торік у грудні як волонтера поставили на цей завод директором. Ми зупинили розкрадання, наводимо тут лад. Поставили під охорону Національної Гвардії. Завод почав відроджуватися. Тож недоброзичливцям залишився один шлях: відключити електропостачання. Це потягне за собою зрив виконання військових контрактів, бійці не отримають вчасно летальну зброю».

Ми звернулися за коментарем у ВАТ «Тернопільобленерго». Відповіді на запитання, чому розірвали тристоронню угоду з «Променем» та повернули оплату за електроенергію, виставивши «борговий рахунок», і що думає керівництво товариства про закиди щодо «виконання замовлення Російської Федерації» в прес-службі ВАТ обіцяли надати найближчим часом.

Скани Тараса БІЛАНА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини