Вільне життя

Засудили обвинувачених у державній зраді

До 15-ти і 14 років позбавлення волі засудили двох мешканців Тернополя, які вербували найманців до терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР». Державна зрада; посягання на конституційний лад, територіальну цілісність і недоторканність України; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; вербування осіб для вчинення терористичних актів; публічні заклики до насильницької зміни та повалення конституційного ладу — перелік злочинів, до яких причетні обидва брати. 

Нагадаємо, що в липні 2014 року співробітники управління Служби безпеки України в нашій області затримали зловмисників під час вербування громадян від імені так званого «народного фронту». Порушники діяли за вказівкою представників спецслужб Російської Федерації. Вони планували сформувати групу із 30 найманців, які мали б пройти курс спецпідготовки у військовому таборі поблизу Ростова-на-Дону (РФ).

У суді довели, що тернополяни, перебуваючи в Російській Федерації, познайомились із керівниками терористичної організації «ДНР» та упродовж травня-липня 2014 року вербували громадян України, яким обіцяли платити тисячу доларів за терористичну діяльність, страховку в сумі 20 тис. доларів у випадку смерті й гарантували додаткову грошову винагороду за вбивство військовослужбовців і знищення військової техніки Збройних сил України.

Також вони інструктували, організовували матеріальне забезпечення найманців, скеровували їх через територію Білорусі в спеціальний табір у Ростові-на-Дону для бойової підготовки та участі в терористичній діяльності в нашій державі, організовували й проводили збір коштів, військового спорядження, засобів зв’язку, медикаментів, продуктів харчування та забезпечували їх доставку учасникам терористичних організацій «ЛНР» і «ДНР».

Крім того, обвинувачені розпалювали сепаратистські настрої серед населення різних регіонів України через соціальні мережі, а також організовували мітинги проти дій органів державної влади у різних містах України.

Вироком Тернопільського міськрайонного суду обвинувачених визнано винними у вчиненні кримінальних правопорушень, пов’язаних із сепаратизмом і тероризмом. Їх засудили до різних строків позбавлення волі з конфіскацією майна.

До 15 років позбавлення волі за участь у терористичній організації «ДНР» засудили й жителя Борщівського району. Щоправда, заочно. За повідомленням прес-служби прокуратури області, чоловік добровільно увійшов до складу однієї з терористичних груп «ДНР» для вчинення терактів та участі в збройному спротиві військовослужбовцям ЗСУ і працівникам правоохоронних органів, які беруть участь в антитерористичній операції на території Донецької області. Зокрема, встановили, що восени 2014 року обвинувачений разом з іншими учасниками терористичної групи під час одного з проведених боїв пошкодили БМП-2 Збройних сил і знищили її екіпаж, після чого бойова машина піхоти перейшла у користування цієї терористичної групи. Після відновлення бойової техніки житель Тернопільщини став її командиром і продовжив використовувати машину для злочинної діяльності. Окрім того, він публічно, через мережу Інтернет, закликав мешканців України до зміни меж території та державного кордону. Оскільки житель Тернопільщини наразі перебуває на тимчасово окупованій території Донецька, слідчі прийняли рішення про проведення щодо нього спеціального досудового розслідування, за результатами якого кримінальне провадження з обвинувальним актом було скеровано до суду для заочного його засудження.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини