Вільне життя

За турботу і професіоналізм

Уже декілька років у Гнилицях Підволочиського району діє навчально-практичний центр первинної медико-санітарної допомоги Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського. Високопоставлені чиновники такі села, як наше, називають безперспективними і вважають, що тут нічого не потрібно — ані дитячих, ані медичних закладів. До районної лікарні, а тим паче до обласної, дорога неблизька, тому для нас — центр чи не єдиний варіант доступної та належної медичної допомоги.

Такий, як ми його називаємо, «медпункт» нам украй потрібен. До прикладу, якщо потрібно зуби полікувати, тиск поміряти чи кардіограму зробити, отримати професійну кваліфіковану консультацію у лікарів — усі поспішають сюди. Навіть, якщо хворому важко прийти на прийом до лікаря, його не залишать сам на сам із проблемою — якщо є потреба, в село приїжджають лікарі-спеціалісти з університетської лікарні, які проконсультують навіть вдома. Також у центрі у відеорежимі можна отримати консультацію з провідними спеціалістами медзакладу.

Університет своїм коштом придбав і встановив сучасне обладнання, закупив інструментарій, витратні матеріали, постійно поповнює запас ліків для невідкладної допомоги.

Та й студенти медичного вишу встигають скрізь: беруть участь в амбулаторному прийомі, навідуються до кожного, шоб спитати про здоров’я. Ясна річ, вони не лікують хворих самостійно, а працюють під керівництвом старших колег.

Нині щиро дякуємо ректору Тернопільського медичного вишу Михайлові Михайловичу Корді, доценту кафедри первинної медико-санітарної допомоги та сімейної медицини Вадимові Михайловичу Творку, усім лікарям університетської лікарні та студентам-інтернам. Сподіваємося, що, попри економічну нестабільність у державі, центр діятиме.

Марія ДЕМЧУК, Ольга ЦИРПІШ, Марія РУБАХА

с. Гнилиці Підволочиського району

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини