Вільне життя

За чуже жито два рази вже не буде бито

Міжнародна рада футбольних асоціацій внесла 93 зміни до сучасних правил найпопулярнішої в світі гри. Три з них вважаються головними. 

Насамперед IFAB схвалила тестування відеоасистентів головних арбітрів. Уже цього літа випробування проведуть на Кубку Америки. Відеозапис повинен допомогти суддям під час суперечливих моментів — офсайдів, вилучень гравців з поля, призначень одинадцятиметрових. Остаточне ж рішення про введення планують прийняти після дворічного випробувального терміну в чемпіонатах країн, які не входять до чільних футбольних держав планети.

Також у тестовому режимі рада дозволила проводити чотири заміни. Але останню з них можна буде провести тільки у випадку призначення в грі додаткового часу. Зміни до правил набудуть чинності з 1 червня 2016 року. Але поки що невідомо, протягом якого періоду і під час яких змагань можна буде задіяти на полі четвертого із запасних футболістів.

Натомість третя головна зміна — скасування потрійного покарання гравця за фол у своєму штрафному майданчику (призначення одинадцятиметрового, вилучення і дискваліфікація) — вже застосовуватиметься під час цьогорічних фінальної частини чемпіонату Європи і Кубка Америки.

Випробувальний термін цього нововведення, за словами президента ФІФА Джанні Інфантіно, теж два роки. Якщо воротар чи захисник у власному карному майданчику намагатимуться чесно боротися за м’яч, арбітри віднині каратимуть їх не червоною, а жовтою карткою. В інших же випадках — груба гра, поштовх або затримка суперника, які не мають нічого спільного з боротьбою за м’яч, — судді і далі вилучатимуть порушників з призначенням одинадцятиметрового.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини