Вільне життя

Зміни в адмініструванні акцизного податку

«Гаряча» лінія на тему «Основні зміни в адмініструванні акцизного податку» відбулася нещодавно в головному управлінні Державної фіскальної служби в області. На запитання відповідав начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів головного управління Роман Васильович САВКА.

— З якого часу передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та електронної акцизної накладної при реалізації пального?

— Із першого березня 2016 року. Воно сприятиме зменшенню обсягів тіньового обігу пального і відповідно збільшенню надходжень акцизного податку до бюджету, а також наближенню податкового законодавства України до законодавства ЄС.

— Чи передбачено обов’язкову реєстрацію як платників акцизного податку осіб, що провадять реалізацію пального?

— Так, із першого березня передбачено обов’язкову реєстрацію платників акцизного податку, що провадять реалізацію пального. Така реєстрація проводиться до початку здійснення реалізації пального. За здійснення суб’єктом господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації платником акцизного податку передбачено відповідальність — штраф у розмірі 100 відсотків вартості реалізованого пального.

— На підставі чого здійснюється реєстрація платника акцизного податку з електронного адміністрування реалізації пального?

— Реєстрація платника податку здійснюється на підставі подання особою не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального заяви, форма якої затверджується Міністерством фінансів України.

— Чи змінилися ставки акцизного податку на пальне?

— З першого березня 2016 року для бензинів ставку акцизного податку змінено з 228 євро за 1000 кілограмів до 171,50 євро за 1000 літрів; для дизпального (важких газойлів) — зі 113 євро та 149 євро за 1000 кілограмів до 95 євро і 125,50 євро за 1000 літрів відповідно.

— Що є базою оподаткування акцизним податком операцій з реалізації пального?

— Базою оподаткування акцизним податком є операції з реалізації будь-яких обсягів пального понад обсяги, які перевищують обсяги пального: отримані від інших платників акцизного податку, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в єдиному реєстрі акцизних накладних; ввезені (імпортовані) на митну територію України, що засвідчені належно оформленою митною декларацією; вироблені в Україні, реалізація яких є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 213.1.1 пункту 213.1 статті 213 Податкового кодексу України, що підтверджені зареєстрованими акцизними накладними в єдиному реєстрі акцизних накладних.

— Чи обов’язкова присутність представника контрольного органу на акцизному складі, де виготовляють пальне?

— Після запровадження акцизної накладної його присутність на акцизному складі, де виготовляють пальне, не передбачена.

— Які штрафи встановлено до суб’єктів господарювання, пов’язані із запровадженням акцизної накладної та електронним адмініструванням реалізації пального?

— Це нові штрафи, а саме: за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних у єдиному реєстрі акцизних накладних — від двох до 40 відсотків суми акцизного податку; за відсутність із вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, — 50 відсотків суми акцизного податку.

— Чи застосовується відповідальність при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в єдиному реєстрі акцизних накладних у перехідний період?

— Не застосовується при порушенні термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування в єдиному реєстрі акцизних накладних, складених у перехідний період — з першого березня до першого квітня 2016 року.

— Який порядок відкриття електронного рахунку платниками акцизного податку, що здійснюють реалізацію пального?

— Електронний рахунок відкривається платникові податку казначейством автоматично, без укладення договору та на безоплатній основі. Електронні рахунки відкриваються винятково на підставі реєстрів для казначейства, які ДФС після внесення осіб до реєстру платників протягом одного робочого дня надсилає казначейству.

Підготувала Варвара СИНЯВСЬКА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини