Вільне життя

Зміни в бюджеті — на користь медицині

Чергове засідання другої сесії, яке відбулося минулого четверга, обласна рада розпочала з розгляду питання про долю Дністра. «Відсунути» його не було жодної можливості — захисників найбільшої в нашому краї ріки зібралося багато. У зал прийшли з плакатами, найпромовистіший з яких закликав: «Краще почуйте нас…»

Далі кожен міг здогадатися, що буде, до яких заходів може вдатися громада, коли її не почують і таки почнуть будувати каскад малих ГЕС на Дністрі. Тимчасова депутатська комісія, яку створили на попередньому сесійному засіданні, попрацювала в контакті з науковцями й дійшла висновку: шкоди від гідроелектростанцій було б незрівнянно більше, ніж користі. І мешканці наддністрянських міст і сіл перемогли: сесія заборонила не тільки будувати станції, а й проектну документацію виготовляти. Ще й до уряду депутати звернулися, вимагаючи від нього заборонити фінансування такого проекту.

Перемогою закінчилася і боротьба ланівчан проти нав’язаного їм «сусідства» із свинокомплексом. Власники зобов’язані вивозити тварин потижнево, остаточно забратися із своїм господарством до липня. Звичайно, активістам варто контролювати цей процес, бо в нас аж ніяк не всі й не завжди виконують те, до чого їх зобов’язують.

Сесія затвердила депутатські запити й звернення. Звернулася до вищих органів влади з вимогами: заборонити транзитний проїзд російських «фур» через територію України; законодавчо забезпечити доплату до пенсій репресованим.

Розглянута низка програм, які мають забезпечити подальший розвиток Тернопілля. При цьому депутати заслухали звіти про виконання програм за попередні роки. Зокрема отримали детальну інформацію про те, як витрачено кошти, виділені для розвитку агропромислового комплексу в 2012—2015 роках. Програма розвитку галузі до 2020 року, яку підтримали депутати, передбачає, зокрема, дальше поліпшення матеріально-технічної бази сільськогосподарських кооперативів, закупівлю техніки.

Напрямки, в яких рухатиметься область протягом наступних років, визначили також програми: розвитку співпраці із закордонними українцями, індивідуального житлового будівництва на селі, розвитку туризму, збереження культурної спадщини, «Молодь Тернопільщини».

Чергові зміни до обласного бюджету, які затвердила сесія, викликані політикою, що її веде держава. Так, «верхи» помітно зменшили норматив бюджетної забезпеченості одного учня — відбулося зменшення і на місцях. Зрештою, деякі галузі від зміни обласного бюджету виграли. Залишки медичної субвенції в розмірі 24052,2 мільйона гривень поділили так, що медицина отримала кошти на придбання інсуліну, апарата для обстеження судин та на інші потреби. В оновленому бюджеті врахована необхідність придбати шкільні автобуси, забезпечити навчальні заклади сучасною матеріально-технічною базою.

У комісії головного управління Національної поліції в області залишалася, так би мовити, вакансія для двох представників громадськості. Тепер вона заповнена: сесія вирішила, що громадськість області в цій комісії мають представляти керівник «Спілки бійців та волонтерів АТО «Сила України» Зіновій Гладчук і громадсько-політичний діяч, учасник бойових дій, багаторічний провідник «Тризуба» Євген Філь. До речі, доволі промовисті зміни. Був час, коли з подачі комуністів у Верховній Раді міліція досить жорстко переслідувала патріотичну організацію та її активістів. Тепер «тризубівець» контролюватиме дії поліції.

М. ЛУКАШКЕВИЧ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини