Вільне життя

Знай наших!

Трохи більше як рік тому, повідомив телеканал «Україна», юний геній Артем Пономаренко, 11-річний киянин, побився об заклад із друзями, що зламає систему захисту одного з провідних німецьких банків. Заклад був серйозний — порція морозива «Ріжок» у «Макдональдсі».

І що ви думаєте? Зламав!

Та не встиг хлопчина доїсти морозиво, як до нього «в гості» завітали наші й німецькі правоохоронці. Геніальність геніальністю, а вік у Артема був надто юний. І систему захисту банку він ламав із свого домашнього комп’ютера замість того, аби піти в інтернет-кафе. А вже тоді, як казав знаменитий казковий шахрай кіт Базиліо, «іщі єго, свіщі єго!»

Розслідування було простим. Відбувся суд. Оскільки Артемкові ще не виповнилося 14 років, за синову геніальність довелося відповісти мамі й татові. Батькам Артемка присудили сплатити 800 тисяч доларів на користь банку.

Але німецькі банкіри виявилися благородними й пробачили борг хлопчика прямо в залі суду. Щасливі батьки плакали від радості й божилися, що вдома вони так всиплять своєму «генію», що він місяць сісти не зможе.

Та німці виявилися принциповими противниками застосування тілесних покарань щодо дітей. Рятуючи Артема від батькового паска, вони запросили його на посаду заступника керівника кібернетичної безпеки банку (до досягнення 18-ліття він не може бути керівником). А оскільки хлопчик неповнолітній, з ним на проживання в Німеччину перебралися і батьки.

Тепер Артемкові тринадцятий минає, до обіду він навчається в школі, а після обіду контролює систему кібербезпеки банку, за що отримує зарплату в 100 тисяч євро на рік.

Отож, дорогі батьки, коли ви бачите, що ваше чадо з домашнього комп’ютера ламає систему захисту американського банку, не поспішайте його карати. Краще починайте навчатися англійської мови. Бо скоро по ваше чадо приїдуть фебеерівці. Не бійтеся цього. Це в нас розумні діти нікому не потрібні. А в США юні генії, як Артемко в Німеччині, сидять не у в’язницях, а на хороших посадах у добре облаштованих кабінетах, та ще й з величезною навіть за американськими мірками зарплатнею.

Ех, казала мені матуся: «Вчися, сину, англійської мови». А треба було навчатися кібернетиці.

Ярослав БОРСУК

м. Підгайці

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини