Вільне життя

Ключі до Франкової творчості

Микола Ткачук — літературознавець, критик, член Національної спілки письменників України, дослідник широкого діапазону, професор, засновник наратологічної (теорії оповіді) школи в Україні

Науковець уже видав низку праць, в яких проаналізував і дослідив творчість Івана Франка. Знаковими стали «Жанрова структура романів Івана Франка», «Жанрова структура прози Івана Франка: Бориславський цикл та романи з життя інтелігенції», «Лірика Івана Франка».

Цього разу Микола Ткачук представив навчальний посібник для студентів та учнів «Художній світ творів Івана Франка». У ній, як зазначено в анотації: «Висвітлюється життєвий і творчий шлях видатного українського письменника Івана Франка. Розкривається характер художніх шукань митця, його новаторство, жанрове розмаїття прозових текстів, натуралістичний дискурс текстів у моделюванні художньої картини світу. Аналізується ідейно-тематична основа лірики митця, її неповторність у європейському письменстві, а також розглядається новизна драматичних творів, внесок письменника у розвиток естетичної думки, а також світове значення його творчості. Пропонуються тестові та креативні завдання, що сприяють засвоєнню матеріалу. Адресується вчителям, школярам, студентам, усім шанувальникам мистецтва слова, широкому загалу».

Розпочинається книжка розділом «Життєвий і творчий шлях Івана Франка», де, представляючи героя, автор мовить: «Іван Франко — найвидатніший світоч гуманізму, свободи і духовної величі людини. Один з найвпливовіших митців і мислителів Європи, громадський діяч Франко присвятив себе народові, підніс рідне слово до високих вершин мистецтва».

У наступних розділах, а це: «Художній світ лірики Івана Франка», «Новаторство Івана Франка у жанрі веснянки», «Патріотичний пафос лірики митця», «Новаторство Івана Франка в жанрі сонета», «Духовна велич «Сікстинської Мадонни» в інтерпретації Франка», «Інтертекстуальне поле лірики поета», «Поетичний епос Франка», «Духовний заповіт українському народові», «Неоромантична поетика» автор прискіпливо аналізує творчість письменника, вказує на найбільш значущі її аспекти. Важливо, що в кожному розділі Микола Ткачук проводить міжпредметні паралелі, що спонукає до масштабного розуміння творчості Каменяра.

Тож книжка стане добрим провідником у багатогранний світ творчості Івана Франка для всіх поціновувачів слова.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини