Вільне життя

Коли за поразку не соромно

Стартова на чемпіонаті світу з біатлону в норвезькому Холменколлені змішана естафета, яка відбулася в четвер, 3 березня, подарувала українським прихильникам цього виду спорту масу емоцій. Навіть попри те, що співвітчизникам знову не вдалося завоювати медалі. 

Статистика, кажуть, знає все. І напередодні перегонів її безпристрасні дані не залишали українцям практично жодних шансів на те, аби зійти на п’єдестал. Адже у восьми попередніх спробах під час головних стартів краще, чого вдалося досягнути, шостого місця на завершальному етапі Кубка світу в 2010 році.

Але традиції, передусім неприємні, для того, мабуть, існують, аби їх ламати. Перед початком президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак був би щасливим, якби підопічні потрапили до шістки кращих. А після фінішу не приховував розчарування від четвертого місця. Хоча і не мав за що дорікнути Валентині Семеренко, Олені Підгрушній, Сергієві Семенову і Дмитрові Підручному. Хіба згадав про те, що по два запасні патрони на кожному вогневому рубежі використала Олена, трохи довше звичайного вицілював мішені на завершальній у гонці «стійці» Дмитро. Тому і виявився в підсумку четвертим зайвим.

Чи мав шанс наздогнати конкурентів? Навряд чи. Адже трьома отими конкурентами виявилися лідери загального заліку кубка світу француз Мартен Фуркад, німець Сімон Шемпп і норвежець Тарьєй Бьо. На завершальному відрізку француз без зайвих потуг довів свою перевагу над німцем. А для збірної Норвегії третє місце на домашньому чемпіонаті світу, звісно ж, було невдачею.

Натомість українські прихильники біатлону з нетерпінням і надією чекають початку індивідуальних перегонів. Перед обома спринтерськими гонками, які відбудуться в суботу, 5 березня, організатори надали стріляючим лижникам день відпочинку.

Фото із сайту Федерації біатлону України   

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини