Вільне життя

Компанія Lockheed побудує гіперзвуковий винищувач

Голова Lockheed Martin Маріллін Хьюсон заявила, що інженери компанії “досягли прогресу” в роботі над гіперзвуковим військовим літаком HTV-3X (Hypersonic Test Vehicle 3X), здатним розвивати швидкість до 6 махів (понад 7000 км/год). 

Роботи зі створення літака HTV-3X велися ще в середині 2000-х, але в 2008-му проект відклали до кращих часів у зв’язку з браком фінансування. Тепер Lockheed повернувся до проекту і навіть просунувся в ньому. При цьому, за словами Хьюсон, фахівцям компанії вдалося досягти розумної вартості створення гіперзвукового літака.

“І, що найважливіше, ми можемо довести, що гіперзвуковий літак можна побудувати за доступну ціну. Ми очікуємо, що його розробка, будівництво і політ на демонстраційної моделі літака розміром з F-22 обійдеться менше ніж в $1 мільярд”, – сказала Маріллін Хьюсон.

Розробки гіперзвукових літаків здійснюються в рамках проекту агентства DARPA під назвою Falcon. Його кінцевою метою є створення літального апарата, здатного завдати авіаудар в будь-якій точці світу протягом години.

Фото з вільних джерел

Джерело: НВ

Loading...

Про автора

Христина Слота

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини