Вільне життя

Конституційний Суд України відмовив у відводі шести суддів у справі про люстрацію

Народні депутати Єгор Соболєв та Леонід Ємець обурилися відмовою КСУ щодо відводу шести суддів, у яких, на думку політиків, існує конфлікт інтересів у розгляді справи про конституційність люстрації.  

Конституційний Суд України (КСУ) у вівторок, 22 березня, відмовив у задоволенні клопотання народних депутатів Леоніда Ємця з “Народного фронту” та Єгора Соболєва від фракції “Самопоміч”, а також представника уряду про відвід шести суддів у слуханні справи про люстрацію. Йдеться про розгляд суддями КСУ конституційного подання Верховного суду та 47 народних депутатів про відповідність закону “Про очищення влади” Конституції України.

На думку ініціатора клопотання про відвід суддів Соболєва,”шість суддів Конституційного Суду не мають права розглядати цю справу, оскільки мають реальний конфлікт інтересів”. Народний депутат, якого цитує агенція “Інтерфакс-Україна”, при цьому навів, зокрема, відповідь генеральної прокуратури на його запит, у якій вказується на розслідування кримінального провадження щодо голови КСУ Юрія Бауліна та судді Анатолія Головіна. Прокуратура закидає їм ухвалення “завідомо неправосудного рішення, що призвело… до захоплення влади колишнім президентом України В.Ф. Януковичем у неконституційний спосіб”.

На знак протесту проти рішення КСУ Ємець, Соболєв та представник Кабінету міністрів Тетяна Козаченко залишили засідання Конституційного Суду. “До біса дешевий театр… Скасують закон (“Про очищення влади” – Ред.) – буде люстрація вулицею. І Порошенко стане її першою ціллю”, – написав Соболєв у мережі Facebook. “Ми покинули сьогодні це засідання і брати участь, доки в ньому братимуть участь ці судді, … ми не будемо”, – заявив у свою чергу Ємець.

Нагадаємо, що Комісія Ради Європи “За демократію через право” (“Венеціанська комісія”) наполягає на внесенні змін до закону України “Про очищення влади”.

Фото з вільних джерел

Джерело: dw.com

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини