Вільне життя

Культовий письменник сучасності

Під такою назвою в обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся вечір пам’яті, присвячений 75-й річниці з дня народження Юрія Покальчука, українського письменника, перекладача, науковця, громадського діяча, уродженця Кременця. Він був і залишається значущою постаттю для української літератури та культури. Юрій Покальчук був патріотом, любив Україну, пропагував українську мову та культуру.


У творчому доробку митця 27 художніх творів, 600 публікацій у періодичних виданнях, чимало перекладів українською мовою творів зарубіжних письменників: Е. Хемінгуея, Д. Селінджера, Ж. Амаду, Р. Кіплінга, Х. Кортасара, Х. Борхеса, Е. Берроуза, В. Льоси, Ж. Жене. Серед його найвідоміших книжок — «Таксі блюз», «Окружна дорога», «Анатомія гріха», «Камасутра», поетична збірка «Не наступайте на любов» та ін. Майже всі ці видання є у фонді нашої книгозбірні.
Останнім романом, який встиг перед смертю потримати в руках Юрій Покальчук, був «Озерний вітер». Письменник залишив недописаним продовження цього твору — «Син вітру» на ста сорока сторінках. Чи побачимо ми цей твір надрукованим — питання часу.

Юрій Покальчук відомий як громадський діяч. Понад двадцять років займався проблемами неповнолітніх злочинців Прилуцької підліткової колонії.

На вечорі пам’яті Юрію Покальчуку віддали шану відомі літератори краю, які особисто знали письменника. Це прозаїк Олександр Вільчинський, поет, літературознавець Володимир Барна. А молоді тернопільські поети Юрій Завадський і Юрій Матевощук проникливо декламували вірші митця. Директор обласного краєзнавчого музею Степан Костюк розповів про книжки літератора, позначені його автографами, та продемонстрував унікальні світлини Юрія Покальчука, котрі зберігаються у фонді музею.

Присутні переглянули відеосюжет про життя і творчість Юрія Покальчука з присвяченої йому телепередачі «Остання барикада» Олеся Донія, фрагмент телепередачі «Відверті діалоги» з Ларисою Михальською, а також прослухали аудіозаписи його віршів у виконанні Леся Подерв’янського, Ольги Коробчук та Олега Михайлюти (Фагота). Працівники відділу міського абонемента ОУНБ запропонували присутнім мультимедійну презентацію «Юрій Покальчук», матеріали та світлини для якої люб’язно надали колеги з Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олени Пчілки.

Тетяна КОВАЛЬКОВА,
завідувачка відділу міського абонемента обласної універсальної наукової бібліотеки.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини