Вільне життя

Літаючий комин

Маю одного веселого хлопаку через кілька хат навпроти. Не всидить людина на місці ні хвилини. Товчеться по подвір’ї, щось підремонтовує, підскладує, поправляє.

Зате обійстя на виставку можна висилати. Чисто, прибрано, кожен цвяшок знає своє сідало. Патички на паль акуратно порубані і зложені попід стінами так рівненько, же можна картину по них малювати. І трапилася з тими патиками нещодавно така оказія. Став зранку сусід, пішов грубку топити, бачить — хтось позичив у него троха дров. Дядько мав у закапелку десь порох і, недовго думаючи, розколов дровенячку, сипонув в один цурпалок трошка пороху і поклав на місце.

Як пускали салюти в новорічну ніч, аж село тряслося, зачулисьмо, же на сусідній вулиці люди залементували. Повиліталисьмо з хати, побігли всі туда, а там народу ─ мало не півсела: в баби Зоськи комин полетів за звіздами. «Як полетів? Чого полетів?» — давай розпитувати ми жіночку. «Аво малі нафти вляли забагато і воно рвонуло! Шо ж то теперка робити? Як хату палити? Міхале! — звернулася Зоська до мого сусіда. — Ти майстер на всі руки, прийди в понеділок трошка підправ, бо біда, зимно». Міхал почухав чуба та й згодився. Ото перед Різдвом прийшов він ремонтувати піч. Заліпив, підмастив, прибив — готово. Прибігли й хлопці-шибеники до хати. Зоська їсти наварила, перед Міхалом миску поставила та й припрошує до столу. А він нє — не хоче, каже, же вдома поїв. «Але маю одне прохання до вас, Зосю, і вас, хлопці, — на порозі вже мовив сусід. — Не ляйте більше нафти в п’єц, а найголовніше — не паліть краденими патиками, бо на другий раз за комином полетить хата». І наразі в Міхала патики цілі.

Пані Марія Коваль з Олієва Зборівського району нарадила спробувати «Чорного принца». Змішуєте 9 столових лижок солодкого молока, 6 чайних лижок какао, 2 яйця, 200 грамів цукру, 150 грамів масла, пачку ваніліну, 2 столових лижки натурального меду. Ставите всьо на водяну баню і збиваєте, поки не розтопиться, але жеби не кипіло. Тоди додайте чайну лижку поташу, погашеного оцтом, або стілько ж амоняку, ще муки (як на медівник). Виляйте в бляшку і в духовку. Поки печеться, розбийте два жовтки і дві столових лижки крохмалю. Додайте по шклянці молока і цукру та й ставте варитися до загустіння. Коли пляцок спечеться, розрізаєте його навпіл і перемащуєте масою.

Смачного!

Ваш пан ЮЗЕК

Ілюстрація Миколи ПИЛИПОВИЧА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини