Вільне життя

Літбат у Кременці

Літературний батальйон упевнено крокує краєм — наша газета вже писала про його участь у пошануванні Уласа Самчука на Шумщині, а цими Шевченківськими днями письменники побували на Кременеччині.  Літбат відвідав Великобережецький літературно-меморіальний музей Олександра Неприцького-Грановського, Кременецьку обласну гуманітарно-педагогічну академію ім. Тараса Шевченка, а відтак взяв участь у презентації нового числа літературного альманаху «Курінь» у центральній бібліотеці ім. Юліуша Словацького.

Очільник обласної організації Національної спілки письменників України Олександр Смик відзначив, що літератори краю не могли залишитися осторонь пошанувань Шевченка в тих краях, де бував Кобзар. За словами Олександра Івановича, літбатівці своїми виступами перш за все посіяли слово, а кожне посіяне слово проростає чимось добрим.

У заходах в Кременці взяли участь Лариса Осадчук, Зіновій Кипибіда, Сергій Синюк, Марія Баліцька, Юлія Бондючна, Сергій Лазо, Іван Потій, Володимир Кравчук і Олександр Смик.

Кременецькі студенти на заході «Стежка до слова» полинули в надзвичайно різноманітний світ творчості. Під час зустрічі лунали римована проза, ліричні, інтимні, іронічні, патріотичні поезії, а на завершення — пісні у виконанні Сергія Лазо та Олександра Смика.

Недарма останній зауважив, звертаючись до аудиторії: «Хотів би, щоби для вас це була не просто зустріч з письменниками, а щоби ви звернули увагу на спектр їхньої творчості — те, як по-різному звучать їхні голоси. Не втрачайте років навчання. Намагайтеся щодня робити бодай маленьке, але відкриття. Тоді життя буде цікавим».

Після зустрічі письменники вшанували квітами тих діячів культури, котрі відійшли у засвіти — Гаврила Чернихівського та Галину Гордасевич.

Відтак приєдналися до презентації чотирнадцятого числа «Куреня». Редактор часопису Іван Потій розповів про номери журналу та його автуру. Потім слово мали письменники.

У літбату ще багато планів — відвідування літературних музеїв, зустрічі зі студентами та людьми, котрі хочуть почути слово. Тож чекайте на нього у своєму місті.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини