Вільне життя

Моцарт і досі найпопулярніший у світі

Колектив муніципального Галицького камерного оркестру разом із художнім керівником і диригентом, заслуженим артистом України Василем Феленчаком, вокалістами Наталією Присіч і Вадимом Дарчуком зуміли розтривожити душу та влити трунок одухотвореності в серця тернополян концертною програмою з циклу «Музика, що лине крізь століття», приуроченою видатному австрійському композитору Вольфгангу Амадею Моцарту з нагоди 260-річчя від дня його народження. Ведучі програми поетеса Олена Лайко та заслужений журналіст України Михайло Зубик відкрили концерт прологом, зазнайомивши присутніх у залі «Українського дому «Перемога» з таємницею життя і творчості «вічного сонячного світла в музиці», композитора-легенди, засновника класичного стилю в музиці.


Розпочався концерт розвагою — Дивертисментом, ре-мажор. А далі слухачів полонила «Маленька нічна серенада», яку композитор написав у 30-річному віці для двох скрипок, альта, віолончелі та контрабаса. Серенада невелика за розміром, але в ній – багатство краси, вишуканості, життєлюбства. Її виконання доповнював відеоряд із полотен австрійських художників XVIII століття.

Серед музичної спадщини Моцарта, справді унікального композитора, — 23 твори для театру (опери, музика для театральних постановок), 68 духовних творів, 51 симфонія, 32 струнних квартети, 22 сонати для клавесина (фортепіано), 45 сонат для скрипки й клавесина, 55 концертів для солюючих інструментів з оркестром. І це при тому, що прожив він лише неповних 36 років.

У цій багатогранності таланту композитора слухачі переконалися, слухаючи концерт для фортепіано (солістка Габріела Теленко) з оркестром фа-мажор у 3-х частинах.

Ще Моцарт створив 30 пісень для голосу й фортепіано. І присутні в залі насолоджувались його популярною «Фіалкою», написаною на вірші Йоганна Вольфганга Гете, у виконанні лауреата багатьох фестивалів і конкурсів вокалістів Наталії Присіч та романсом «До Хлої» на вірші Йоганна Георга Якобі. А талановитий соліст Вадим Дарчук виконав арію Фігаро з опери Моцарта «Весілля Фігаро» (комедія французького драматурга Бомарше).

А завершила концертну програму симфонія соль-мажор, яку ще називають сороковою, трепетною, виразною, вразливою, мрійливою.

За рішенням ЮНЕСКО, музика Моцарта визнана такою, що найчастіше звучить на Землі. А на думку вчених, вона позитивно впливає на всі біологічні процеси в живих організмах. Тому й викликає такі щирі глядацькі симпатії. Чергова зустріч із муніципальним Галицьким камерним оркестром це переконливо довела. Спасибі вам, музиканти, за душевність і вишуканість виконання, окриленість і теплоту вашого таланту!

Дарія ЧУБАТА,
голова міського об’єднання «Просвіти».

м. Тернопіль

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини