Вільне життя

Міжнародну виставку покажуть у «Бункермуз»

26 лютого о 19_00 у тернопільській галереї «Бункермуз» представлять міжнародну виставку «Трансформовані моменти походження». На ній зібрані роботи 12 митців із Німеччини, Голандії, Еспанії, Ізраїлю та Румунії.


«Трансформовані моменти походження» — це вивчення історії та свого місця; екзотика сьогодення; пригадування й переосмислення дитинства; дослідження «трансформації» моментів походження… — кожен автор шукав свого.

Виставка — синергія форм і жанрів: зображення фрагментів приміщень табору Аушвіц-Біркенау; виклеєні на полотнах дитячі ляльки; абстрактні фото, зроблені з літака, земель поблизу Дрездена, із закинутими шахтами; абстрактна друкована графіка; офсетні видруки з реєстрацією спогадів.

Співорганізатор виставки з українського боку — Івано-франківський митець Микола Джичка.

DSC_0005
«Іронія руйнує очевидне значення висловлювання образу й очищує цей образ від того, що він як вважалось, містив у собі. Застосовуючи технології множення (повторення), що в минулому бачилося як реальність, тепер замінюється дублікатами реального, перетворюється на гіперреальність. Культуру симуляції можна минути методом поетизації та іронії», — мистецтвознавець Анатолій Звіжинський.

2157b38d-9c0f-44da-9894-f0f788cf446b
Ідея проекту зародилась 23 липня 2014 під час перфоменсу Хольге Вендланда та Матіаса Якіша в печері кам’яного віку Пустельний сарай поблизу німецького міста Пьоснек в Тюрінгії. Перфоменс був рефлексією на творчість ізраїльського поета Тувя Рюбнер, а саме на його поему «Скороминущість існування». Атмосфера перфоменсу нагадала Хольге Вендланду відвідини Івано-Франківська з виставкою «Тіні забутих предків» у краєзнавчому музеї. Експозиція німецьких художників (за участю Хольге Вендланда, Матіаса Шумана, Міхаеля Меркеля і Дірка Фрьойліха) присвячувалася 90-річчю від дня народження Сергія Параджанова, а відкриття відбулося на тлі похорон перших військових жертв.

Саме ці дві події надихнули Хольгера Вендланда на чергові мистецькі рефлексії. Для глибшого осмислення та різноманітності подач запропонованої проблеми значно розширено коло учасників та урізноманітнено їхню географію.

Триватиме виставка до 10 березня. Вхід вільний.

Прес-служба “Бункермуз”

Фото С. КАРАЧКО

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини