Вільне життя

Надбавка медикам за вислугу років

Я закінчила медичний коледж і здобула кваліфікацію медичної сестри. В 2002—2007 роках працювала палатною медичною сестрою на дочірньому підприємстві «Санаторій «Зірка» ЗАТ «Укрпрофоздоровниця». Тепер продовжую працювати за спеціальністю у фельдшерському пункті. Мені не виплачують надбавки за медичний стаж, набутий під час роботи в санаторії. Кажуть, що санаторій не належить до лікувальних закладів. Чи насправді воно так?
ЛЮБА К.
Підгаєцький район.


Порядок виплати надбавки за вислугу років медичним і фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я затверджений постановою Кабінету міністрів України від 29 грудня 2009 р. №1418 (далі — порядок).

Розмір щомісячної надбавки до посадового окладу залежить від медичного стажу працівника і визначається у відсотках. Якщо такий стаж понад три роки, то розмір надбавки становить 10 відсотків до посадового окладу; якщо стаж понад 10 років, то надбавка — 20%; якщо стаж понад 20 років, то надбавка — 30%.

Однак чинність цього документа поширюється на медичних і фармацевтичних працівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я. Це зазначено навіть у назві порядку.

Дочірнє підприємство «Санаторій «Зірка» ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця», що розташоване в смт Ворзель Київської обл., ідентифікаційний код 20570811, належить до закладів охорони здоров’я колективної форми власності (пункт 33 протоколу №4 засідання Головної акредитаційної комісії Міністерства охорони здоров’я України, затвердженого наказом МОЗ України від 25.04.2006 №243).

Отже, вказаний санаторій під час вашої роботи там був закладом охорони здоров’я колективної форми власності, а не державним чи комунальним закладом охорони здоров’я. Тому за цей період вам не виплачують надбавки за вислугу років.

Право на отримання згаданої надбавки ви можете мати в разі, якщо це було передбачено в колективному договорі, укладеному між власником або уповноваженим органом санаторію та його первинною профспілковою організацією.

О. ЗВАРИЧ,
юрист газети.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини