Вільне життя

Наче зоряним дощем омивається душа

Можна почути твердження: у кожного свій Шевченко. Не знаю, яка часточка у ньому правди (не може ж бути мільйони Шевченків), але що у сестер Тельнюк він свій — це однозначно. До того ж такий несподіваний, незвичний, навдивовиж теплий, людяний, земний і неземний водночас. І в цьому переконався кожен, хто минулої п’ятниці завітав в обласний драмтеатр на нову програму дуету «Наш Шевченко». 

Вочевидь, Галя і Леся Тельнюк читали поезію Кобзаря серцем, відбираючи рядки, які потім пані Леся поклала на музику. Тому й відкривався їм код Тарасового слова. Так пісня «Радуйся, земле неполитая», на їхню думку, — це гімн весні, а «Тече вода з-під явора» — ода радості і життю, хоч вірш і написаний незадовго до смерті поета. «Посаджу коло хатини» вони називають матрицею нашого життя, саме так і мають жити люди, а «Поставлю хату і кімнату» — «дуже інтимний вірш, мрія про сімейне щастя після зради». «Росли укупочці, зросли» — гімн любові. Шевченко ніколи не був одружений, і як він знав, як має бути в сім’ї, щоб любов була на цілий вік? Ось так від пісні до пісні Галя Тельнюк розповідала про їхнього Шевченка. І як він бачив прекрасне навіть у дуже буденних речах. І що писав він вірші не лише сумні, а й красиві, бо сам був народжений для краси. І що він приходить до кожного з нас у певний час, якщо його чекаєш.

Тарасове слово, музика Лесі Тельнюк і манера виконання дуету — все було дуже органічним і гарним. А якщо додати, що прекрасний спів супроводжував академічний симфонічний оркестр Хмельницької обласної філармонії (художній керівник і головний диригент Сергій Леонов), колектив добре знаний і фаховий, то цей концерт справді був гідний Тараса і приніс велику насолоду слухачам. Вони багато аплодували, а потім довго не відпускали артистів зі сцени.

Пісню «В казематі» сестри Тельнюк присвятили викраденій російськими спецслужбами українській льотчиці Надії Савченко, котра нині також перебуває в казематі. А пісня «І досі сниться» — подарунок Валентинові Сильвестрову, всесвітньо відомому українському композиторові сучасності. Він написав цілий хоровий цикл на твори Т. Шевченка. Одну з пісень — «Садок вишневий коло хати» — присвятив сестрам Тельнюк. «Це абсолютна казка, — ділилась враженнями від твору Галя Тельнюк. — Для Сильвестрова садок вишневий — то всесвіт, розсипаний, як зорі». Дует виконав цю пісню. І справді, неземна музика і така світла, аж подих перехоплює.

Наприкінці концерту сестри Тельнюк заспівали пісні з репертуару Володимира Івасюка та тріо Мареничів, а також власний хіт «Повертайся живим» на музику Лесі Тельнюк. Наші захисники, на переконання співачок, мають повернутися не просто додому, а «на оновлену землю, і їх мають зустріти тут оновлені люди з оновленими душами».

Із програмою «Наш Шевченко» відомий дует побував у Тернополі в рамках всеукраїнського туру. Стартував він у Хмельницькому, пройшов через Чернівці, Ужгород, Одесу, Харків, після Тернополя буде Запоріжжя та Львів, а до кінця року — й інші обласні центри. Добру справу роблять сестри, що йдуть до людей не з офіційним і забронзовілим Шевченком, а з живим, теплим, близьким кожному українському серцю. Після таких концертів веселіє душа, наче справді омивається зоряним дощем. Та й Шевченко стає ближчим, ріднішим, зрозумілішим.

Галина САДОВСЬКА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини