Вільне життя

Наш скарб і сила — молитва

Настав час Великого посту, час терпінь і страждань нашого Спасителя Ісуса Христа. Ми бачили, до чого довела наш народ комуністична безбожницька влада. Її наслідки терпіти нам довго чи мало — невідомо, бо все в руках Господніх. Століттями знущалися з українців всілякі зайди і запроданці. Чимало їх і нині при владі. Обираємо, переобираємо, а вони все одно до неї потрапляють.

На мій погляд, найкращий метод боротьби зі всіляким злом — це молитва. Молитва всього народу сильніша встократ. Згадаймо митрополита Андрея Шептицького, який писав: «…Молитва — це найважливіша, головна умова благодаті. Від тридцяти літ я не перестаю християнським родинам пригадувати спільні молитви як єдину форму родинних молитов і потрібну умову християнського життя. Браття мої милі! Коли любите своїх дітей і свій народ, коли дбаєте про щастя і здоров’я, жийте морально, не убивайте своїх дітей і свій народ, не марнуйте неморальністю основних фізичних сил народних! Бійтеся гріха, бійтеся дочасної і вічної кари Божої, бійтеся тих страшних наслідків, які наносить неморальність на кожного зосібна, на родину, на цілий народ!»

Де нині та моральність? Гляньте, що показує телебачення. 25-й рік Україна незалежна, а телеканали калічать молодь. На них — розпуста, вбивства, пияцтво — і все це транслюється мовою нашого загарбника. Де Міністерство освіти? Де Міністерство культури? Де влада? Живемо у гріхах. У селах жодних культурних заходів не проводиться. Ніхто нічого не перевіряє. Намножилось магазинів. Ніякого порядку з цінами: скільки хочуть, стільки й беруть за товар. Живемо, наче в джунглях. Набудували церков, які стоять напівпорожні. Молодь деградує. Горілка на першому місці. Де культосвітні заклади, чим займаються?

Огляньмося на цілий світ. Скільки провидінь Господніх уже збулося (землетруси, повені, урагани і т. д.) Нашу землю Господь охороняє від катаклізмів. Але чи цінуємо це, чи пам’ятаємо про силу молитви? Нас заполонило грошолюбство, користолюбство, розпуста, захланність… Куди йдемо? У прірву із зав’язаними очима. І вже стоїмо над безоднею, з якої нема вороття. Схаменімося, браття, бо назад дороги нема із цього глухого кута. Лише щира молитва може врятувати нашу дорогу, найкращу з усіх держав — Україну. Молімося в цей Великий піст до Отця Небесного цілими родинами — і Він врятує нас від ворога, який зазіхнув на нашу країну, від влади грошолюбної, яка пустила народ наш на знищення і перетворила на рабів. Сама користується всілякими благами (захмарні зарплати, відпочинок за кордоном), а людина, яка пропрацювала 40 років, отримує 1100 гривень пенсії. Як вижити на них за нинішніх цін? А яка дисципліна народних депутатів: один спить у сесійній залі, другий розмовляє по телефону, а решта, як ті вівці, бродять по будинку Верховної Ради. Тим часом спікер не може докликатися їх, щоб голосували. Та якби так ходив робітник по заводу, то якою була б його віддача? Про зарплату вже не кажу. А неробам-депутатам її справно платять. Та заберіть у них ту зарплату, дайте нашу пенсію — і Україна процвітатиме. Та й навіщо тих депутатів стільки?

І наостанок. Архієпископ Андрій Критський (650—726 рр.), родом із Дамаска, писав: «Коли людина перемагає голос свого сумління і чинить проти нього — це є початок її немочі». Пам’ятаймо про це завжди, а в ці постові дні особливо.

Віра ШПОРТЯК,
ветлікар.

с. Ворвулинці Заліщицького району

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини