Вільне життя

На Волині підрахували колосальну вартість запасів бурштину в області

Голова ОДА пояснив, як вирішити проблему незаконного видобутку “сонячного” каміння.

Запаси бурштину у Волинській області оцінюються приблизно у 4 мільярди доларів.

Про це заявив глава Волинської ОДА Володимир Гунчик в інтервю для “Тижня”.

“Запасів у нас, за ринковими цінами, приблизно на 4 млрд доларів. Відкриті родовища посилено охороняють правоохоронці й громадські активісти. І спроби впродовж року почати незаконно добувати бурштин влада всіх рівнів зупиняє. Сформовано робочу групу із силовиків. Але все це стримувальний фактор”, – пояснив Гунчик.

Очільник Волині зауважив, що влада всіх рівнів зупиняє незаконний видобуток бурштину в області. Однак, це є стримувальним фактором, а не вирішенням проблеми.

На думку Гунчика, для вирішення проблеми із незаконним видобутком бурштину,  в Україні необхідно створити ринок “сонячного” каміння.

“Коли люди розумітимуть, що його можна продати офіційно за 3 долари , то не шукатимуть перекупників. Перший крок уже зробили: повернули у держвласність “Бурштин України”. Треба дати можливість урегулювати ситуацію в полі отримання ліцензій. Держава зробила наступний крок: прийняла постанову, яка регламентує отримання дозволу: спочатку Мінприроди і Мінекології з комісіями вивчають того, хто подав заявку, наскільки він спроможний займатися видобутком, і тільки потім спускають документи на рівень обласної ради”, – пояснив очільник Волинської області.

Нагадаємо, що 4 березня, на Закарпатті правоохоронці затримали перевізника контрабандного бурштину-сирцю. Він перевозив близько 300 кілограмів коштовного каміння майже на 200 млн грн. Керівниця Національної поліції України Хатія Деканоідзе заважила, що шістдесят пакетів розфасованого каменю-сирцю перевізник повинен був доставити в місто Мукачеве. Замість цього зараз дає показання в рамках відкритого кримінального провадження.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини