Вільне життя

Не допускайте роздвоєння стовбура

Основна і, на жаль, поширена помилка садівників-любителів, яка призводить до cумних наслідків, пов’язана з тим, що вони допускають роздвоєння стовбура плодового дерева. Тобто формують, а швидше саме дерево формує себе так, що в нього ростуть два, а то й три однакових за силою розвитку конкуренти. 

Розрив між ними згодом неминучий як під вагою врожаю, так і через природні явища. Їхнє скріплення — лише півзахід. Навіть якщо тканини в місцях розриву зростуться, він усе одно повториться. Тому з самого початку не можна допускати появи двох «лідерів», інакше вони будуть тягнути дерево в різні боки. Якщо роздвоєння вже сталося, то один стовбур треба вчасно видалити, залишивши сильніший.

Небезпечними є і гострі кути між стовбуром та скелетними гілками. Справа в тому, що кожного року наростаючі шари деревини з’єднуються безперешкодно при великому куті відходження гілки від стовбура. Саме тому зв’язок між ними міцний. Такі гілки без пошкоджень можуть гнутися до землі. Проте коли гілка відходить від стовбура під гострим кутом, шари деревини не можуть з’єднатися. Цьому перешкоджають ділянки кори, що не зростаються в місцях зовнішнього зіткнення, бо рослинна тканина (камбій) — з внутрішнього боку. Кора, затиснута між стовбуром і гілкою, в міру їх потовщення стає розпіркою. До того ж вона починає загнивати через вологу і мікроорганізми, що скупчуються там, і це ще більше знижує міцність деревини. В результаті й утворюються розломи.

Г. ПАЛИВОДА

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини