Вільне життя

Не потрапте на гачок… чиновника

Неодноразово ЗМІ писали про те, що в селах Тернопільської області пропадає вода. Так трапилося і в Максимівці Збаразького району.

Відтак на одній із вулиць люди створили комітет, виготовили необхідну документацію, і в результаті нині маємо воду від водонапірної башти. Така ж проблема постала і в Горах Стриївецьких (належать до Максимівської сільради).

На вулицях Підлісна і Романтична у Горах Стриївецьких мешкають члени громадської організації «Максимівська ініціатива». Вони разом з іншими жителями звернулися до мене як до голови ГО з проханням допомогти у створенні вуличного комітету і виготовленні документації на спецводокористування.

Також люди звертались у райдержадміністрацію. Тоді виїжджали на місце чиновники, обіцяли, що допоможуть. Але, як кажуть у народі, коли не помогли, то хоч не заважали б. Річ у тім, що під час підготовки документів для вуличного комітету запросила мене колишня секретарка сільської ради в чиновницький кабінет РДА, бо їй сказали — те, що ми робимо, незаконно і неправильно. Якийсь там чиновник із юридичною освітою висловився, що не так все це має бути.

Пішли ми в кабінет до того чиновника. Із неприязню в голосі він сказав мені, що робимо все неправильно, адже в цій ситуації має бути тільки кооператив. Коли я попросив надати нашій організації письмову відповідь, зокрема — чому вуличний комітет не може займатися розв’язанням цієї проблеми, чиновник узяв телефон і почав кудись телефонувати.

Після тієї зустрічі я звернувся до юристів, щоб вони пояснили, що законно, а що — ні. Мені відповіли, що все роблю з однодумцями правильно і згідно із законом.

Через те, що чиновник не дав мені письмової відповіді, не називаю його прізвища й посади, бо помогти людям, щоб легше і простіше, такі не вміють або й не хочуть, а свою «честь мундира» кинуться захищати відразу. Подумав тільки: «совєтська власть» розпалася, а «совєтський» чиновник лишився, бо не допомагає, а «совєтує» не знати що.

Навіщо я все це описую? Щоб інші люди, в яких виникнуть схожі запитання, зверталися до незалежних спеціалістів, а не до тих чиновників у пишних кабінетах, які беруть державні гроші і кричать «Слава Україні!», а українців у тій Україні не бачать і допомагати їм не хочуть.

Михайло ХОМИШАК,

голова громадської організації «Максимівська ініціатива», депутат Максимівської сільської ради.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини