Вільне життя

Не сумуйте, дівчата

Вельми очікувана вітчизняними прихильниками біатлону медаль чемпіонату світу в норвезькому Холменколлені з’явилася в скарбничці збірної України вже після другого змагального дня, 5 березня. Завоювали її, щоправда, не жінки, від яких передусім сподівалися успіху, а один із лідерів чоловічої команди Сергій Семенов. 

Перед обома суботніми спринтами чимало наставників команд ніби влаштували ще й своєрідні змагання в лотерею, намагаючись визначити найбільш вдалі стартові позиції для своїх лідерів. Хтось, мабуть, тішитиметься з того, що вгадав, хтось — навпаки. Але після фінішу так і залишилася непохитною ота незаперечна біатлонна істина, характерна, зрештою, і для більшості інших видів спорту. Перемогли ті, хто справді був сильнішим. І — кому хоч трохи приязно посміхнулася фортуна.

Зокрема і незаперечному лідеру сезону, французу Мартену Фуркаду. Розпочавши перегони серед перших десяти, у власних силах, звісно ж, не сумнівався. Однак допустити хоча би одну помилку на стрільбищі права не мав. Тоді вже точно хтось із решти з понад дев’яти десятків конкурентів постарався би і мінімальним шансом скористатися. Оскільки ж спортивне щастя знову Мартену не зрадило, суперникам довелося сперечатися за два інші комплекти нагород.

65291

Тому й можуть бути задоволеними ті з тренерів, хто відправив на трасу своїх перевірених бійців у другій півсотні учасників. Вирішальної миті все звелося до надзвичайно напруженої суперечки легенди сучасного біатлону, 42-річного Уле-Айнара Бьорндалена і Сергія Семенова. На завершальний відрізок наш земляк вирушив із відставанням у п’ять секунд. Знаючи час норвежця, за півкілометра до фінішу зміг не лише його наздогнати, але і трохи вийти вперед. Однак на фініші безпристрасні хронометри зафіксували, що Бьорндален таки залишився попереду на 0,7(!) секунди. Лише мить відділила Сергія Семенова від срібної медалі, змусивши задовольнитися бронзовою. Не вистачило сил? В інтерв’ю, яке дав скайпом під час репортажу про жіночий спринт, негативно відповів на це запитання. Перед фінішем на секунду втратив рівновагу і саме ця обставина вирішила долю суперечки.

Серед трьох інших українців найгіршими виявилися справи в капітана чоловічої збірної Дмитра Підручного з Острова Тернопільського району. Два промахи на стрільбі лежачи хоча з колії і не вибили, все ж не дозволили позмагатися хоча би за місце в заліковій зоні Кубка світу — 44-й. Біг практично в одні «ноги» з Артемом Примою, який з одним промахом фінішував 22-м. А ось Олександр Жирний, так само, як Семенов відстрілявшись влучно, за найсильнішими не встигає — 28-й.

Після фінішу жіночого спринту натомість у наставників не може бути претензій хіба до Ірини Варвинець. Теж відстрілявшись на «відмінно», відстала від чемпіонки, норвежки Тіріл Екхоф на 55 секунд і посіла тринадцяте місце. Капітан жіночої збірної Олена Підгрушна з одним промахом на стрільбі стоячи фінішувала шістнадцятою з відставанням в одну хвилину і вісім секунд. За швидкістю проходження дистанції молодшу подругу, звичайно ж, випередила. Але це не та ситуація, коли можна було розраховувати хоча би на якусь медаль. Два промахи не дозволили піднятися вище 31-ї позиції Юлії Джимі. А вкрай невдала стрільба Валентини Семеренко (чотири промахи) змусила її опуститися аж на вісімдесяте місце.

Уже під вечір президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак роз’яснив, чому цей день не став «днем» Олени Підгрушної. Перед спринтом в тернополянки виникли проблеми з акліматизацією після переїзду з гір словенської Поклюки, де проходила підготовку до чемпіонату, на рівнину. Важко буде, мабуть, і під час гонки переслідування. Але до індивідуальних перегонів усе повинно владнатися. А ось Дмитра Підручного, який знову відчув болі в спині, тренери вирішили на персюїт не виставляти. Може також пропустити індивідуальну гонку, цілеспрямовано готуючись до чоловічої естафети. Тоді його замінить Віталій Кільчицький. Якщо ж наставники не «побачать вогню» в очах Валентини Семеренко, шанс виступити в індивідуальній гонці може з’явитися і в третьої тернополянки Анастасії Меркушиної, яка поїхала на світовий форум запасною.

Гонки переслідування відбудуться в неділю, 6 березня. О 14 годині 30 хвилин за київським часом на старт вийдуть чоловіки, о 16 годині 45 хвилин — жінки.

На фото: Холменколлен запрошує; бронзовий призер чемпіонату світу в спринті Сергій СЕМЕНОВ після церемонії нагородження.

Фото із сайту Федерації біатлону України 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини