Вільне життя

Один староста – на декілька сіл

Центрвиборчком звернувся до Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за роз’ясненням положень законів України щодо можливості обрання одного старости виборцями декількох населених пунктів. Йдеться про той випадок, коли села входять до об’єднаної територіальної громади, а вибори проводяться на підставі рішення відповідної місцевої ради.

у Комітеті після аналізу Конституції України, Європейської хартії місцевого самоврядування, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про добровільне об’єднання територіальних громад», «Про місцеві вибори» та інших документів повідомили – «частина території об’єднаної територіальної громади, на якій староста реалізовує свої права та виконує обов’язки, може складатись як з одного населеного пункту, так і з декількох, жителі яких і повинні мати право обирати відповідного старосту».

Відповідні положення законів України, на думку членів Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, наділяють правом місцеву раду об’єднаної територіальної громади визначати перелік сіл, селищ, в яких обирається староста на строк повноважень місцевої ради. Таким чином, своїм рішенням місцева рада, виходячи з власних організаційних, фінансових та матеріальних можливостей, визначає кількість старост, які будуть обрані в об’єднаній територіальній громаді та відповідні території об’єднаної територіальної громади, на якій старости будуть реалізовувати свої права та виконувати обов’язки.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини