Вільне життя

Оздоровіть грунт без заміни

У промислових теплицях, використовуваних під монокультури, рекомендують повністю заміняти грунт мінімум раз на 5—6 років, що дуже затратно. При цьому щорічно оновлюють верхній шар, пропарюють його та обробляють фунгіцидами, пестицидами, антибактеріальними препаратами. Це є неминучим, оскільки земля ущільнюється (в тому числі й через внесені добрива). Крім того, накопичуються шкідники та збудники хвороб, характерні для основної культури, яка роками вирощується на одному місці.

У власній теплиці без цього можна обійтися, хоча це не так уже й просто. Але, дотримуючись деяких правил, грунт легко підтримувати в задовільному стані досить довго. Якщо він має гарну структуру, легкий, поживний, вільний від шкідників і збудників хвороб, необхідно щорічно або через рік вносити розпушувальні матеріали, які можуть бути й органічними добривами. Тільки треба бути дуже уважними, щоб із торфом, компостом або дерновою землею не занести шкідників. У теплиці не слід застосовувати хлорвмісні добрива. При регулярному внесенні хлор накопичується і засолює грунт. Краще використовувати сульфат калію, калійну селітру або комплексні добрива на їхній основі. Мінеральні добрива можна замінити рослинними настоями, наприклад настоєм кропиви або живокосту. Вони не тільки підтримують родючість грунту, а ще й оздоровлюють рослини.

Не вирощуйте рік у рік одну й ту ж культуру. Це допоможе уникнути втомлюваності грунту. Обов’язково мульчуйте грядки, щоб зберегти структуру грунту без розпушування. Бажано напровесні (до початку сезону) висівати холодостійкі сидерати: крес-салат, гірчицю, фацелію. Їх підсівають і до основної культури як ущільнювач. Зверніть увагу на ЕМ-препарати. З їхньою допомогою можна оздоровлювати і збагачувати грунт у теплиці без його заміни.

П. ГНАТІВ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини