Вільне життя

Паломництво святинями Львова

Вірні кафедрального собору Верховних Апостолів Петра і Павла, що в Чорткові, вирішили організувати паломництво по храмах Львова. До нас разом зі священиком о. Мар’яном Лемчуком приєдналися парафіяни церкви Вознесіння Христового.

День розпочався з Літургії Напередосвячених Дарів у церкві «Собор Івана Хрестителя». Храм славиться іконою Богородиці, що розв’язує вузли, і яку привезли сюди з Аргентини з дозволу духовного товариства.

Нам вдалося побувати ще у восьми львівських святинях. Зокрема, у церкві Різдва Пресвятої Богородиці. Вона — одна з найбільших парафій України. Тут є мощі блаженного священномученика Григорія Лакоти, колишнього єпископа Перемишльської єпархії УГКЦ. Лакота відбув 10 років каторги у Воркутинських таборах і за свою людяність був названий каторжниками «ангелом у людському тілі».

Ми відвідали архикатедральний Собор Святого Юра. На його території століттями була розташована резиденція митрополитів УГКЦ. Славиться собор Теребовлянською чудотворною іконою Пресвятої Богородиці, яку перенесли сюди за рішенням єпископа Йосифа Шумлянського урочисто. Вона належить до найстаріших плакучих ікон. У соборі є крипта — усипальниця ієрархів УГКЦ.

Під час паломництва зупинилися у квартирі-музеї блаженного Василя Величковського. Розповідь про його мученицьке духовне життя вела сестра-монахиня ЧСВВ Теофіла. Мощі блаженного Василя Величковського перебувають у нашому чортківському катедральному соборі.

Відвідали ми і церкву св. Андрія, яка з 1990 року стала греко-католицькою парафією, а колись це був римо-католицький костел при монастирі ордену бернардинів. Тут служать отці-василіяни. У храмі перебуває Деревлянська чудотворна ікона.

Побували також у римо-католицькій церкві Успіння Пресвятої Богородиці.

Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла відомий у Львові як костел єзуїтів, збудований у стилі раннього бароко на початку XVII ст. У липні 2010-го храм передали у власність курії львівської архиєпархії УГКЦ під опіку душпастирів Центру військового капеланства.

Далі була церква Преображення Господнього. Вона — перша у Львові святиня, яка повернулася до Української греко-католицької церкви. Ця подія відбулася 29 жовтня 1989 року.

Ще одна святиня — Вірменський собор, один із найвидатніших храмів міста Лева, своєрідний «шматочок» Вірменії у Львові. У 2013 році храму виповнилося 650 років.

У молитвах і мирі ми покинули Львів. Їхали до рідних домівок щасливими, здоровими, везучи великий багаж духовних знань.

Марія САВРУК,

парафіянка катедрального собору Верховних Апостолів Петра і Павла.

м. Чортків.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини