Вільне життя

Позаду — Івано-Франківськ, попереду — Рим і Ріо

Зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби зібрав минулих вихідних, 5—6 березня, в Івано-Франківську всіх найсильніших вітчизняних атлетів і став чи не найчисленнішим в історії змагань — 162 учасники. Дорослі з юніорами прагнули завоювати путівку на травневий командний чемпіонат світу в Римі, під час якого може стати реальністю мрія про участь у цьогорічних XXXI літніх Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро, а молодші прагнули показати, що і вони вже чогось навчилися. 

Сертифікована міжнародною федерацією траса в сусідньому обласному центрі за присутності на змаганнях трьох суддів міжнародної категорії з Ірландії, Греції і Швейцарії, зрештою, допомогла кращим вітчизняним майстрам спортивної ходьби хіба зайвий раз підтвердити, що для них виконання олімпійського нормативу IAAF не є проблемою. Очікуватимемо віднині, кому з них вдасться в столиці Італії ще й обзавестися олімпійською ліцензією.

Юним же вихованцям тренера Тернопільської ОДЮСШ «Колос» Віри Зозулі, яка не за чутками знає, що таке подібні клопоти і переживання, про олімпіаду, звісно, ще зарано думати. Головне — виконати поставлене наставником на ці старти завдання. І вісімнадцятирічна кандидат у майстри спорту Крістіна Поворознюк учасницю трьох олімпіад не підвела. В суперечці юніорок на дистанції десять кілометрів, фінішувавши через 50 хвилин 42 секунди, виборола титул віце-чемпіонки. А це означає, що тренеру вже час піклуватися про італійську візу для учениці. Адже на командній світовій першості кожна національна збірна має бути представлена трьома атлетками цієї вікової групи.

Решті наших земляків поборотися за місця на п’єдесталі, на жаль, не вдалося. Старша сестра Крістіни Русаліна Поворознюк у змаганнях молодих атлеток завершила двадцятикілометровий відрізок з восьмим часом. Юнацькі перегони на десять кілометрів Назарові Савківу принесли сьоме місце, Назарієві Шилівському — дванадцяте, а їхній ровесниці Вірі Губановій — тринадцяте на вдвічі коротшій дистанції. Не пасла задніх і зовсім юна, одинадцятирічна Олександра Франків. У суперечці дівчат до п’ятнадцяти років на два кілометри фінішувала в основній групі, пропустивши хіба одну молодшу за себе спортсменку.

На фото: Крістіна ПОВОРОЗНЮК (№733) з Івано-Франківська візьме курс на столицю Італії Рим.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини