Вільне життя

Поки ще є газ

Казали, же як тільки Янукович в Росії виступит, то ніцно рубль падає. То най там і сидит. Завалив нашу економіку, хай і путінській гаплик зробит.

А росіяни як жили в злиднях, то й будут жити, навіть якби їхній президент цілий світ захопив. Я ото недавно вичитав, же в них навіть газу нема. В простих росіян, які жиют далі від столиці і великих міст. Нє, ну я думав, же то тільки в Тернопільскій області деякі села не мают грошей, аби трубу си протягнути і грітисі. Але ж ми той газ купуємо, то хоць не дивно. А в Московії… Та то курам на сміх! Півсвіту газом гріти, а своїх людей по лісах за патиками посилати? Ото дзвонила до сусідки сестра з якоїсь дєрьовні, жалілася, же Україні Путін гроші позичає, а своїм, росіянам, нє. Каже, нам пенсії і зарплати останній раз піднімали чи то за Єльцина, чи за Горбачова, а відколи Путін, то ні на копійку не виросло. А вам, каже, постійно по пару гривень додают, бо у вас інфляція чи ще яка біда. Так що ми сі не дивуймо, чо нас росіяни не люблят. Їх на нас цькуют штучно.

Та політика політикою, а ми нині балакаємо про кухню. І поки в нас ще є газ, печемо торта. Маю рецепта від пані Марії Коваль з Олієва Зборівського району.

Спочатку калатаємо тісто. Шклянку цукру збиваємо з трома жовтками, додаємо розм’яклі пачку маргарини і 50 грамів масла, доливаємо штири лижки сметани, в яких розчинили пачку порошку до печива, і помалу сиплемо й вимішуємо півкіля муки. Теє тісто ділимо на дві частини. Першу частину викладаємо в бляшку, на неї зверха ставимо таку масу: збиваємо півтори шклянки тертого маку, шклянку цукру, збиту зо двома білками, 50 грамів масла і окремо збиті два жовтки. На тую масу ставимо сирну: мелемо 800 грамів сира, додаємо шість білків, збитих зо шклянкою цукру, 50 грамів масла, дві чубатих столових лижки крохмалю і окремо шість збитих жовтків. Цей перший корж печемо після другого, тримаємо годину при температурі 180 градусів. А рихтуємо той другий коржик так. На другу частину тіста викладаємо шклянку подрібнених горіхів, вишні без соку (аби закальцю не було) і три збитих зо жменькою цукру білки. Той коржик печемо менше, ніж перший — десь отак хвилин 20—25 при температурі 180 градусів. Готові коржі лишаємо на кілька годин, аби підсохли.

Масу калатаємо так: півкіля масла збиваємо зо слоїчком згущівки, тоді додаємо три столових лижки сметани сепараторної, всю масу підігріваємо на слабенькому вогні, тоди знов збиваємо. Лишаємо, аби стигла. Як робите то всьо вечором, то перемащувати можна зранку й лишити знов на кілька хвилин готовий торт, аби коржі просякли масою, і буде вам смик і лик.

Смачного!

Ваш пан ЮЗЕК

Ілюстрація Миколи ПИЛИПОВИЧА

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини