Вільне життя

Правова допомога стане доступнішою

У Тернопільській області в кожному районному центрі та місті обласного значення відкриють бюро правової допомоги, щоби розширити можливості громадян стосовно отримання належної правової допомоги за місцем проживання.


Згідно з постановою Кабінету міністрів №99 від 11 лютого 2016 року розпочалася реалізація ініціативи Мін’юсту із розширення системи безоплатної правової допомоги та відкриття 428 бюро правової допомоги по всій Україні.

На Тернопільщині бюро будуть створені у районних центрах і містах обласного значення, як відокремлені структурні підрозділи вже існуючих місцевих центрів — Тернопільського, Чортківського та Кременецького. Утворення бюро не потребуватиме додаткового фінансування: їх відкриють на основі майна і коштів районних та міських управлінь юстиції.

У бюро правової допомоги громадяни матимуть доступ до електронних сервісів Мін’юсту (в подальшому — всіх державних електронних сервісів), зможуть отримати первинну правову допомогу. Краяни також зможуть подати звернення на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, отримати такий вид послуги, як здійснення представництва інтересів клієнта в суді.

Первинна правова допомога охоплює такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень із правових питань, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру. На безоплатне її отримання мають право соціально незахищені категорії громадян: малозабезпечені особи, інваліди, які отримують пенсію або допомогу в розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, ветерани війни (учасники бойових дій, у тому числі учасники АТО, члени сімей загиблих), особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, біженці, реабілітовані особи та інші (зазначено в ст. 14 Закону «Про безоплатну правову допомогу»).

Нагадуємо, що на сьогодні в області діє три місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Громадяни можуть звертатися до них за такими адресами: м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7; м. Кременець, вул. Шевченка, 59-А; м. Чортків, вул. Шевченка, 54.

Отримати відповіді на запитання, які стосуються безоплатної правової допомоги — змін у законодавстві, уточнити категорії осіб, що мають право на безоплатну правову допомогу, та інші можна, зателефонувавши на єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних і мобільних телефонів).

Тетяна ДОКИЛЬ,
заступник начальника відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та інформації регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Тернопільській області.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини