Вільне життя

Про пропаганду та медіа говорили із майбутніми журналістами

IMG_5363

15 березня у стінах ТПНУ ім.В.Гнатюка відбулася зустріч із журналісткою-розслідувачкою Юлією Абібок. Враженнями про стан сучасної української журналістики та своїми спостереженнями у сфері інформаційної пропаганди фахівець поділилась із студентами-журналістами та викладацьким складом.

Юлія Абібок розповіла, що сьогодні проти Україні діє не лише проросійська пропаганда, але й значне місце посідає антиукраїнська. Журналістка займається  моніторингом російської та закордонної преси з 2008 року і, як виявилось, її спостереження дуже не втішні.  Зокрема, чимало польських сайтів розповсюджують інформацію, яка свідомо негативно налаштовує населення проти України. Журналістка згадала про організацію “Реституція Кресів”. Остання займається представленням інтересів членів польських родин, депортованих із території Західної України і  має намір домагатися повернення польського майна, або компенсацій за залишену поляками нерухомість. Така інформація активно розповсюджується польськими та українськими інформаційними сайтами і, тим самим, пропагує антиукраїнські настрої.

IMG_5388

IMG_5447
Юлія також розповіла про непростий стан довіри до медіаджерел, дала основні поради журналістам та пересічним громадянам щодо пошуку і перевірки інформації в медіа. Зі слів журналістки, читач повинен звертати увагу на посилання, ґрунтовність матеріалу та джерело інформації. Юлія Абібок порадила журналістам задля об’єктивного виствітлення інформації  стати очевидцем події та особисто перевіряти інформацію. По закінченню зустрічі журналістка залишила майбутнім медійникам перелік ресурсів, де можна перевірити інформацію на достовірність.

IMG_5493


Ірина ПИСКУР

Фото авторки

Джерело: ТНПУ ім. В. Гнатюка

Loading...

Про автора

Вільне Життя

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини