Вільне життя

Пікірувати чи не пікірувати?

Багато рослин мають досить ніжну кореневу систему, тому не витримують пересаджувань (гарбузові, перець), їх сіють відразу в індивідуальні (краще торф’яні) горщики діаметром до 14 см. Інші овочі можна сіяти в спеціальні розсадні ящики з великою площею поверхні і глибиною не більше 10 см із подальшим пікіруванням (розсаджуванням у вільнішу тару) у фазі 1—2 справжніх листків.

Пікірування — це вимушений агротехнічний прийом в умовах нестачі площі для вирощування розсади в окремих горщиках. Молоді сіянці в більшості овочевих культур пікірують у віці 10—15 діб, коли з’являються 2—3 справжніх листки. Такий спосіб дозволяє отримати посадковий матеріал з міцною кореневою системою, бо пікірування сприяє розвитку бічного коріння, уникнути переплетення коріння між різними рослинами, що полегшує подальше висаджування розсади на постійне місце, відібрати найздоровіші сіянці. Однак пікірування затримує ріст рослин на 7—10 днів, які йдуть на відновлення співвідношення між надземною і кореневою системами. Чим більший вік сіянців, тим сильніша затримка в рості. При пікіруванні втрачається значна частина коріння рослини.

А чому б відразу не висадити насіння у великі горщики? У них погані справи з дренажем. Зайва волога не виходить крізь отвори, вона залишається в грунті, ускладнюючи сходам, які ледь проклюнулися, доступ до кисню. Звичайно, вони від цього не загинуть, але рости будуть повільніше.
У деяких випадках пікірувати треба обов’язково. Зокрема, якщо з’явилися хворі рослини, то пікірування в новий грунт врятує ще не заражені сіянці від грибкових захворювань, збудники яких можуть бути в землі. Іноді пікірують і дорослу розсаду, коли є небезпека переростання. Пересаджування допоможе затримати розвиток рослин.

П. ГНАТІВ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини