Вільне життя

Пісня як різновид молитви

У час посту Церква радить утримуватися від споживання деяких видів їжі, а також не брати участь у святкуваннях, різного роду забавах, танцях. Де-факто піст можна розширити і на слухання музики.

Однак музика є різна. Більшість творів нинішніх виконавців можна назвати гомоцентричними – тобто спрямованими на оспівування людини і всього, що з нею пов’язане. Натомість церковна музика, зокрема – церковні пісні – дають можливість у час посту знайти заміну світській темі й поставити в центрі сюжетної лінії тексту пісні Бога, біблійні мотиви, старо- чи новозавітні.

Якщо під час посту людина добровільно жертвує відмову від світських пісень, то може заповнити «музичну» нішу піснями церковними. Тексти останніх акцентують увагу на різних важливих для духовного життя підтемах. Проспівуючи, людина таким чином урізноманітнює свій «молитовний запас», використовуючи даний їй Богом дар співу. Так церковна пісня стає різновидом молитви. Одразу на думку спадають Давидові псалми, із книги яких почерпнуто основні піснеспіви різних богослужбових відправ.

У час Великого посту говоримо про категорію страсних пісень, де основна тема – хресна жертва Бога-Сина .

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Віра Перун

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини