Вільне життя

«Ритуал очищення» позбавив усіх заощаджень

Понад тисячу гривень віддала шахрайці 65-річна мешканка Козівського району, аби зняти родинне прокляття і врятувати від недуги чоловіка.


До жительки села Плотича вранці на подвір’я зайшла смуглява незнайомка й запропонувала придбати одяг. Пенсіонерка, аби оглянути товар, впустила продавчиню до хати. Вже в помешканні гостя побачила лежачого хворого чоловіка господині. Схопила жінку за руку й заявила: на родині лежить прокляття. Вона запевнила перелякану жінку, що зніме його, а чоловік одужає та встане на ноги. Спритна шахрайка швидко переконала господиню провести ритуал очищення і наказала принести усі заощадження. Сказала, що саме на них лежить прокляття. Перелякана господиня витягнула зі сховку 1200 гривень та віддала ворожці. Лиходійка пошепотіла над грошима і запевнила пенсіонерку, що через два дні вона поверне їй гроші й прокляття зникне.

Допоки потерпіла оговтувалася від почутого, шахрайка покинула подвір’я. Жертва аферистки два дні чекала на повернення боргу. Про ворожку розповіла сусідці, а та порадила негайно телефонувати в поліцію.

Пенсіонерка повідомила про пригоду правоохоронцям. За фактом шахрайських дій розпочато кримінальне провадження.

Подібних злочинних схем легко уникнути. Варто лише не довіряти незнайомим людям, радять працівники поліції. Найперше правило, якого слід дотримуватися неухильно, — ніколи і за жодних обставин не впускати до помешкання невідомих осіб.

Не приставайте на пропозиції незнайомців вигідно придбати товар, поворожити чи зняти пристріт. Не слід забувати, що, відчиняючи двері вашої домівки незнайомцям, ви автоматично наражаєтесь на небезпеку стати жертвою шахраїв чи злодія. У кращому випадку ви купите підробку, а в гіршому — залишитесь без грошей.

Якщо непрохані гості вже переступили поріг вашої оселі, намагайтеся не випускати їх із виду, не приставайте на їхні пропозиції, не показуйте, де зберігаєте заощадження.

Коли на вашій вулиці з’явились невідомі люди, поведінка яких викликає у вас підозру, варто телефонувати й повідомляти про таких осіб у поліцію.

Розкажіть про такі елементарні правила безпеки стареньким родичам, адже люди похилого віку найчастіше стають жертвами обману й шахрайства. Попередьте родичів про афери з ворожками або цілительками.

І все ж, якщо ви, або хтось із ваших родичів таки став жертвою злочинця, не зволікайте зі зверненням у поліцію. Чим швидше надійде звернення на «102» про скоєння злочину, тим більше шансів затримати злочинця.

Діана РОМАНІВ

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини