Вільне життя

Роду козацького діти

2016-й — Рік козацтва, тож семінар класних керівників у Борщівській школі І—ІІІ ступенів ім. Я. П. Горошка, що на Лановеччині, ми вирішили провести в козацькому дусі.


Наша школа працює над проблемою виховання національно свідомого громадянина–патріота та розвиває життєві компетенції учнів. Тому ми продемонстрували їхні досягнення в цьому напрямку через квест «Ми роду козацького діти, землі української цвіт». Його ініціатори — вчитель української мови та літератури Андрій Миколайович Оксенюк та авторка цієї замітки.

Участь у квесті взяли учні 7 класу — рій імені І. Богуна на чолі з ройовим Владиславом Серпевським та шестикласники — рій імені П. Дорошенка на чолі з Денисом Негодою. Хлопці вправно прозвітували курінному Михайлу Доценкові про готовність до квесту, виголосили гасла, відтак рішуче вели свої рої до перемоги й довели, що є гідними нащадками козацького роду. Мусимо зазначити, що вчитель військової підготовки Роман Микитович Попсуйко вишколив своїх вихованців у майстерності шикування, марширування і навчив дисциплінованості, тож у подальшому патріотичному вихованні такі навички будуть не зайвими.

Діти змагалися в ерудиції, спритності й витривалості (випробування для них організував учитель фізкультури Михайло Петрович Горошко), співали козацькі пісні, розучені з учителем музики Тарасом Івановичем Магдичем.

А ще школярі пригадали «Закони козацької честі», яких заприсяглися дотримуватись, вступаючи до дитячо-юнацького об’єднання «Козацький шлях». Команди одна за одною приводили докази їх дотримання. Розповіли про те, що збирали кошти для бійців АТО, писали їм листівки, малювали, з допомогою матерів випікали печиво-«миколайчики», а також зібрали 5500 пластмасових кришечок, кошти від здачі яких скеровуються на виробництво протезів бійцям. До Різдва діти вивчили і відтворили обряд Святвечора, колядки, щедрівки, посівалки нашої місцевості. Також вони зайняли друге місце у військово-спортивних змаганнях пам’яті Я. П. Горошка й третє — в першостях школи з футболу й шашок. Козачата брали участь у прибиранні пам’ятника загиблим воїнам–односельчанам, могил невідомих солдатів на сільському цвинтарі, догляді за могилами воїнів УПА в нашому лісі.

Переможцем квесту став рій імені П. Дорошенка. Та оскільки розрив у балах між командами був мінімальний, усі залишилися задоволеними.

Ми вдячні всім класним керівникам, гостям і вчителям, котрі завітали на наш семінар, зініційований методистом з виховної роботи Тетяною Анатоліївною Паньків.

Лілія ВОЛЯНЮК,
керівник районного методоб’єднання класних керівників, учитель історії
та правознавства Борщівської ЗОШ І—ІІІ ступенів.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини