Вільне життя

Самогонка — кап-кап-кап

Ще як закапає. Наша влада зробила для цього все необхідне. Постійно їй здається, що народу живеться надто добре, що все в нас дуже дешеве. І закручує гайки то тут, то там.

«Якщо раніше у вартості пляшки горілки акциз становив 14 грн, то з першого березня ця сума становитиме 21 грн. При цьому з відпускної ціни пляшки стягується 20% ПДВ», — роз’яснив результат чергової «реформи» генеральний директор асоціації «Укргорілка» Володимир Остап’юк. А виробник, звісно ж, собі на шкоду не працюватиме й змушений буде підвищити ціну. Отож невдовзі пляшка найдешевшої горілки коштуватиме не менше 70 гривень. А зарплати й пенсії так швидко, як ціни, не ростуть. То перейде нарід на самогон і ще гірше — на «пальонку», тобто питво, виготовлене невідомо де й невідомо з чого. Бували випадки, що люди труїлися ним, навіть помирали. Зате воно дешевше і свого покупця знайде.

Водночас зросте акцизний збір на пиво, міцне й ігристе вино. То цілком імовірно, що дуже палкі любителі спиртного згадають і про вже забуте пиво із «пшиком». Що воно таке? За Андропова, коли боротьба з пияцтвом перейшла всі розумні межі, черги за горілкою стали кілометровими, ті, в кого «труби горіли», придумали спосіб «гасити». До кухля пива пшикали дихлофос і хвалилися, що добре дає по мізках.

М. АНТОНЮК

Фото з вільних джерел 

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини